: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
31-07-2006 | Apararty part 2 - K&M

Witamy w kolejnym opisie sprzętu z doskonale zaopatrzonego zaplecza Salonu Komputerowego K&M. Teraz dostaliśmy w swe radosne łapki wspaniały sprzęt do dotykania. Sprzęt sam do nas mówił – Dotknij Mnie - Spełniliśmy jego prośbę i poniżej możecie przeczytać co z tego wynikło.

Sony Cyber-Shot N1 – Touch Me

Na rynku pojawił się nowy, naprawdę ciekawy kompakt cyfrowy Made in Sony. Jego 8-megowa matryca, powoli staje się już standardem , jednak o niezwykłości aparatu Sony Cyber-Shot N1 świadczy przede wszystkim 3-calowy, w pełni macany ee...dotykowy;)  wyświetlacz LCD.

Ten aparat jest niejako odpowiedzią na zatrzymanie wyścigu ku coraz większym rozdzielczościom. Klienci zdążyli się nauczyć, że nie samymi pixelami człowiek żyje. Producenci idą więc drogą do wymyślania coraz to nowszych i ciekawszych funkcji, które poprawią m.in. jakość zdjęć, wygodę fotografowania. U konkurencji są to np.  systemy stabilizacji obrazu wbudowane w aparaty, a Sony mnie zaskoczyło całkiem pozytywnie, bo pokazało, że sporo jeszcze można wymyślić.

Aparat na pierwszy rzut oka wyróżnia się przede wszystkim ogromnym wyświetlaczem LCD, który tradycyjnie już w tej klasie sprzętu służy nie tylko do oglądania, ale też do poglądu  fotografowanej sceny (aparat nie ma wizjera optycznego).
Właśnie ten ekran powoduje 'duże oczy'. Jego wymiary są naprawdę spore, zajmuję praktycznie całą tylną ściankę sprzętu.

Mieszany panel  Clear Photo LCD może się także pochwalić wysoką rozdzielczością (230 tys. punktów), no i  przed wszystkim tym, że jest to ekran dotykowy. Część obsługi została więc przeniesiona z zewnętrznych guzików bezpośrednio na dotyk.
Podczas wykonywania lub przeglądania zdjęć można przywoływać różne funkcje po prostu przez dotknięcie ekranu. Na przykład funkcja Free Spot AF umożliwia ustawienie ostrości na wybrany obiekt przez dotknięcie go na ekranie LCD. W podobny sposób, po prostu dotykając ekranu lub przesuwając po nim palcem, można obsługiwać inne funkcje aparatu, takie jak menu, odtwarzanie oraz przewijanie w przód i w tył. Funkcje malowania i stemplowania są szczególnie przydatne w przypadku zdjęć rodzinnych . Pozwalają one dodawać na zdjęciach motywy artystyczne lub dekoracyjne za pomocą dołączonego do aparatu rysika.

W informacji prasowej podkreślana jest wszechstronność i uniwersalność nowego urządzenia. Może ono służyć za przenośny album zdjęć, pozwala też na dodawanie do pokazów slajdów dźwięku (np. zgranego z naszej ulubionej płyty). Ale Cyber-shot N1 to oczywiście przede wszystkim ciekawie się zapowiadający aparat fotograficzny.

To tyle chwilowo w temacie technologi, teraz pora na coś dla kobiet. Czyli jak to cudo będzie prezentowało się np.  w torebce.

Całość elektroniki i optyki umieszczono w  eleganckiej, aluminiowej obudowie. Za optykę odpowiada 3-krotny zoom optyczny Carl Zeiss Vario-Tessar (odpowiednik zakresu 38 - 114 mm w małym obrazku). W materiałach reklamowych Sony chwali się nową technologią redukcji szumów Clear RAW NR. Na plus można też zaliczyć wydajnne akumulatorach Sony Stamina zapewniających długą, nieprzerwaną pracę, oraz technologii infoLITHIUM, która niezwykle precyzyjnie kontroluje stan naładowania akumulatora. Dla ludzie nieco starszej daty, dużym plusem będzie menu w języku polskim.

Ciekawym novum jest sposób przechowywania  fotografii w postaci miniaturek VGA. Służy do  oddzielna pamięć wewnętrzna, co umożliwia ich przeglądanie w każdej chwili, bez zajmowania miejsca na karcie Memory Stick. Wbudowana funkcja Pocket Album pozwala w ciekawy sposób pokazywać pamiątkowe fotografie z odpowiednim komentarzem lub rysunkiem. Po całkowitym zapełnieniu pamięci najstarsze zdjęcia są automatycznie usuwane w celu uzyskanie miejsca na nowe (poszczególne zdjęcia można zabezpieczyć przed skasowaniem).

Dla użytkowników pozbawionych dostępu do komputera a chcących zaprezentować swoje fotki na dużym ekranie, (np. Impreza Integracyjna Nocnego Gdańska;)) jest aktywny pokazy slajdów.
Aparat Cyber-shot N1 jest wyposażony w funkcję pokazu slajdów i podkładem muzycznym (Slideshow with Music), która umożliwia prezentowanie urozmaiconych pokazów slajdów. Funkcja ta bardzo ożywia zdjęcia przez prezentowanie ich w formie atrakcyjnie zmontowanego clipu o zróżnicowanym charakterze. Można wybrać tryb dynamiczny ("Active"), spokojny ("Simple"), elegancki ("Stylish") lub nostalgiczny ("Nostalgic"), w którym zdjęcia będą pokazywane w przypadkowej kolejności przy akompaniamencie jednej z czterech melodii zapisanych w pamięci aparatu.
Po podłączeniu aparatu do dużego Tv wszyscy na około mogą się cieszyć z pstrykniętych niedawno fotek.

Podsumowując w kilku słowach, aparat jako sprzęt do robienia fotek z imprez nadaję się doskonale. Elegancka obudowa plus naprawdę prostą obsługa idealnie pasują do opisu “kobiecego aparatu”. Dla mężczyzn lubiących mocne i czarne aparaty proponujemy inne modele. Już wkrótce na naszych łamach zagości test Fuji S5600, którego właśnie ostro testuje Ekipa From Gdańsk.

Na koniec jeszcze spora garść danych technicznych dla zboocz...  eee mocnych pasjonatów;)

Nazwa: Sony Cyber-shot DSC-N1
Typ:     kieszonkowy cyfrowy aparat kompaktowy

Sensor:
- 1/1,8 cala Super HAD CCD
- 8,3 Mp (8 Mp efektywnych)
- filtr kolorów podstawowych

Pamięć  
- 26 MB wbudowanej |  Memory Stick Duo  |  Memory Stick Pro Duo

Rozdzielczość  
-3264 x 2448 |  2560 x 1920  |   2048 x 1536  |  1280 x 960  |  640 x 480  | 3:2  |  16:9

Formaty zapisu obrazu  
-JPEG (Exif 2.2) |  MPEG 1

Obiektyw  
- Carl Zeiss Vario-Tessar |   38 - 114 mm (nominalnie: 7,9 - 23,7 mm), 3x
- F2.8 – F5.4 -  6 elementów w 5 grupach (3 elementy asferyczne)

Zoom cyfrowy  
- Precision Digital: maks. 6x (wszystkie rozdzielczości)
-  Smart: większa krotność przy niższych rozdzielczościach

Tryby ekspozycji  
- Auto  | Program AE |  Manual
- programy tematyczne:
          o zmierzch
          o portret o zmierzchu
          o miękki rysunek
          o plaża
          o śnieg
          o fajerwerki
          o zdjęcia przy świecach
          o krajobraz


Efekty  
- sepia
- cz-b


Rejestracja filmu  
- 640 x 480, 30 kl./s, 16,6 kl./s
- 160 x 112, 8,3 kl./s
- z dźwiękiem
- brak możliwości zmiany ogniskowej


Kontrola błysku  
- Auto
- redukcja czerwonych oczu
- lampa wyłączona
- błysk wymuszony
- synchronizacja z długimi czasami
- korekta - 3 poziomy

Wizjer  brak wizjera optycznego
Złącza  gniazdo wielofunkcyjne:
- USB 2.0 High Speed  |   wyjście A/V  | zasilacz

Zasilanie akumulatory litowo-jonowe InfoLithium NP-BG1 (ładowarka w zestawie), czas ładowania ok. 330 min
Warunki atmosferyczne: 0 - 40 ° C
Gwint statywu: tak
Obudowa  aluminiowa
Wymiary  96,7 x 61,1 x 22,7 mm
Waga: 151 g bez akumulatora, 185 g z akumulatoremAparat do testów udostępniła niezastąpiona firma z bossem Radkiem na czele;)
K&M - komputery
ul. Hetmańska 3K (pasaż handlowy)
82-300 Elbląg
tel.: /055/ 235 53 23 | /055/ 233 29 08

Hospes

komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone