: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
11-06-2006 | Silent Hill - the movie

Silent Hill... ciche miasteczko, które śpi. Śpi i czeka na swój czas. Czas, w którym znowu wrócą dni radości i szczęścia.
W zupełnie innym miejscu, daleko od zapomnianego miasta, młoda dziewczynka budzi się z środku nocy z krzykiem na ustach - „Silent Hill – do domu”.
Film oparty na kultowej grze na PlasyStation, opowiada historię pozornie szczęśliwej rodziny, Sharon, Christopher'a, oraz Rose. Sharon – córka dwojga pozostałych bohaterów cierpi na bardzo specyficzną przypadłość. Choroba, która męczy dziewczynkę skazuje ją na pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Aby temu zapobiec, Rose zabiera Sharon w podróż do miasteczka, którego nazwę dziecko wypowiada we śnie – Silent Hill. Po dotarciu do celu rozpoczyna się prawdziwy horror, który przerasta wszystkie możliwe wyobrażenia...
Film osadzony w typowym dla horroru miejscu, które przyprawia o prawdziwe dreszcze. Rozpoczynający się słodko i miło, w pewnym momencie zamienia się w straszną historię trzymającą widza sztywno w siedzeniu. Przygody, które towarzyszą bohaterkom maja miejsce w innym świecie, nie tym realnym, w którym Christopher stara się odnaleźć swoją córkę i żonę... w innym, trwającym przez lata z boku, opanowanym przez ogromy żal, smutek i cierpienie – siły, które pustoszą miasto.
Ocena filmu przychodzi bardzo trudno i napewno wiele osób sie z nią nie zgodzi, gdyż nie jestem wielbicielem sagi Silent Hill na PlayStation, a spojrzenie na film przez perspektywę gry, na podstawie której powstał, dałoby zupełnie inne wrażenia.
Jako horror, trzyma w bardzo dużym napięciu, są momenty, w których widz trzyma sie kurczowo fotela, wbijając tępo oczy w ekran czeka, aż zdarzy się nieuniknione. Rozwiązanie historii okazuje się bardzo skomplikowane, powiem szczerze, iż po obejrzeniu do końca filmu, sam miałem jeszcze pewne wątpliwości co do zakończenia... pozostaje taka nutka niedopowiedzenia. Wydaje mi się, iż ten efekt stworzony został przez reżysera celowo, lecz według mojej oceny takie zakończenie domaga się kontynuacji, a to w przypadku tego filmu skazane byłoby na totalną porażkę. No chyba, że Sharon zapomniała z Silent Hill chusteczek...
Zostawiam Was, moi drodzy, z moją oceną 7/10 – z wielkimi plusami za oprawę dźwiękową, pochodzącą częściowo z gry, efekty specjalne i klimat panujący w miasteczku, lecz także i minusami za uczucie niedosytu po filmie, zbyt przejaskrawione chwilami efekty specjalne i krzywe nogi Cybil;)

Kara$
komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone