: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
17-11-2010 | Wybory Samorządowe - warto głosować.

Kochani, Wybory Samorządowe za pasem. W najbliższą Niedzielę, trzeba będzie wypełnić obywatelski obowiązek i wziąć w nich udział. Pamiętajcie - nieobecni głosu nie mają !

Czy jeden głos faktycznie jest coś wart ? Oczywiście ! Przy większej liczbie ludzi myślących w ten sam sposób, tj. "mój głos i tak nic nie zmieni" - z jednej kartki do głosowania robi się ich dziesiątki, setki, aż w końcu tysiące... Znane są przypadki, gdzie właśnie kilkoma głosami dana osoba przechodziła zwycięsko i zasiadała w ławach samorządowych lub parlamentarnych. Z czasem okazywało się, że był to dobry wybór, innym razem - że wręcz odwrotnie. 

Wybory samorządowe różnią się znacznie od parlamentarnych - mimo iż wszyscy politycy traktują je jako plebiscyt poparcia dla swoich macierzystych partii. Niedzielne wyniki w oczywisty sposób nie będą odzwierciedlały faktycznych preferencji wyborczych. Nie dajmy się zwariować ! Ilość plakatów danej formacji nie świadczy o doświadczeniu ludzi, którzy chcą rozwiązywać nasze, lokalne problemy. Wybierzmy ludzi, którzy faktycznie chcą coś zrobić dla naszego miasta - nie dla swojej partii ! A takich na listach komitetów wyborczych nie brakuje.

Poniżej zamieszczamy sylwetki kandydatów, które naszym zdaniem warte są takiego głosu.

Oto one:

TOMASZ LIPIŃSKI
KANDYDAT DO RADY MIASTA (LISTA NR 1, OKRĘG 2, MIEJSCE 2)
KOMITET SOJUSZU LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

Młody, energiczny przedsiębiorca. Wiek 34 lata, szczęśliwy mąż i ojciec 5-cio letniej Nicole. Na co dzień zarządza klubem-sceną-restauracją "Miasto Aniołów" - jednym z najbardziej popularnych i bezpiecznych obiektów tego typu w trójmieście. Tomek jest człowiekiem wielkiego serca. Jako jeden z prekursorów tego typu przedsięwzięć wspólnie z gdańskim MOPS'em zorganizował dyskotekę dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Było to niewątlpiwie wyjątkowe wydarzenie na skalę ogólnopolską. Dotychczas odbyły się 3 edycje takiej imprezy i na pewno odbędą się kolejne.

Ciągnąc wątek lewicowej wrażliwości Tomka, współpracuje on także z organizacjami społecznymi, m.in. z Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień - czynnie wspiera takie projekty jak: "Kieruj bez procentów", "Europejska noc bez wypadków" czy "Światowy Dzień Serca". Jako zwykły obywatel przyczynił się do powstania sali interaktywnej w żłobku miejskim na Chełmie.

Tomek jest człowiekiem, który nie przechodzi obojętnie obok problemów, jest wrażliwy na ludzką krzywdę. EMPATIA - to cecha jego osobowości. Kocha swoją Rodzinę i kocha ludzi. Wierzy w obrany przez siebie cel i konsekwentnie dąży do jego realizacji. Jest człowiekiem godnym zaufania. Mimo iż szyld pod którym startuje nie jest nam do końca bliski - jego kandydatura jest godna każdego głosu. Wierzymy w jego uczciwość i zaangażowanie.

TOMEK, MASZ NASZ GŁOS. JESTEŚ TEGO WART.


ANDRZEJ JAWORSKI
KANDYDAT NA PREZYDENTA GDAŃSKA
KOMITET PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI

Andrzej Jaworski ma 40 lat. Był m.in. radnym Gdańska i Sejmiku Wojewódzkiego. Pełnił również funkcję Prezesa Stoczni Gdańsk. Teraz jest Prezesem Fundacji Stoczni Gdańskiej. Kandyduje z ramienia Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko Prezydenta Miasta Gdańska. Jego hasło wyborcze to Gdańsk potrzebuje nowego gospodarza. Podkreśla że obecny prezydent wydaje miliony na nietrafione inwestycje oraz, że plany rozbudowy miasta są tworzone pod konkretnych inwestorów.

Co obiecuje? Między innymi większe dotacje na remonty mieszkań komunalnych, zintegrowany ośrodek całodobowej opieki medycznej, rewitalizację kilku dzielnic Gdańska, a także szersze konsultacje z mieszkańcami. Zapowiada też m.in. naukę pływania w szkołach, wykorzystanie alternatywnych źródeł energii oraz modernizację układu komunikacyjnego w Gdańsku.

Znamy Pana Andrzeja Jaworskiego i jesteśmy przekonani o jego kompetencji i uczciwości. Nie ma tutaj mowy o rozgrywkach partyjnach - jest to człowiek, dla którego dobrego naszego miasta jest celem nadrzędnym.

Andrzej Jaworski o sobie: "startuję, bo Gdańsk potrzebuje zmian. 12 lat rządów Pawła Adamowicza sprawiły, że miasto spadło do trzeciej ligi. Jest szaro, smutno i prowincjonalnie. Zamiast gospodarza jest administrator, biurokrata, który nie ma wizji rozwoju naszego miasta. Można odnieść wrażenie, że władza straciła kontakt z ludźmi. Mieszkańcom Gdańska potrzebna jest pomoc."

WARTO MU ZAUFAĆ.

-----------------------------------------------------------------------------------------
Vortal NOCNYGDANSK.PL nie pobrał opłaty za powyższy artykuł i nie jest on materiałem sponsorowanym przez żaden z komitetów ani osoby prywatne.

Ekipa Nocnego Gdańska
komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone