: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
28-03-2006 | Logitech Cordless Desktop - PC

Po kolejnym nalocie na Salon Komputerowy KIM, do rąk testerów trafiła całkiem pokaźna liczba klawiatur. Producenci komputerowych gadżetów cały czas prześcigają się w tworzeniu coraz to ciekawszych i oryginalniejszych klawiatur. Choć wydawać by się mogło, że konstrukcja klawiatur czy myszek jest już dobrze znana, że nie da się już tutaj czegokolwiek ulepszyć. Producenci aby zaistnieć na coraz bardziej napełnionym rynku, kombinują z coraz bardziej wymyślnymi konstrukcjami. Masa guzików, pokręteł, bezprzewodowa komunikacja z jednej strony, a z drugiej coraz bardziej kiczowate namnożenie bajerów niczym z konsoli samolotów.
Jak się w tym wszystkim połapać? Który z producentów dostarczy nam klawiaturę-marzenie, a jaki poczęstuje kicz-zakalcem?
Niestety już nieraz  doświadczyliśmy, że zamierzenia i hasła reklamowe producentów to  często tylko teoria... o tym jak jest w praktyce w postaram się napisać w dalszej części tekstu.

Na pierwszy strzał poszedł  Mercedes wśród klawiatur, Logitech Cordless Desktop Comfort. Strona producenta uraczyła nas następującym opisem:
CECHY PRODUKTU
typ klawiatury:    łamana
komunikacja z klawiaturą:  bezprzewodowa
zasięg nadajnika:    2 m
ergonomiczny kształt:    tak
klawisze multimedialne:  tak
rolka przewijania:    nie
podpórka pod nadgarstki:  tak
interfejs:      USB | PS/2
wersja produktu:    BOX
kolor:        czarny
dodatkowe wyposażenie:  bezprzewodowa mysz optyczna
  
Logitech Cordless Desktop Comfort wyposażony został w klawisze multimedialne oraz skróty do ulubionych aplikacji. W komplecie z klawiaturą dostarczana jest równie nowoczesna i ergonomiczna mysz bezprzewodowa i optyczna Logitech Cordless MouseMan Optical, która charakteryzuje się sensorem optycznym o rozdzielczości 800 dpi.
    * Nowa stylistyka
    * Nowe funkcje
    * Niezawodna jakość

To tyle w temacie suchych faktów, przechodzimy do mokrej rzeczywistości;)

Do redakcji sprzęt trafił w pudle o zielono-białej oprawa graficznej o  niemęczącym wzroku napisami. Całość tworzy pozytywne wrażenie towaru z wyższej półki. W przypadku opisywanego produktu  z frontu kartonu dowiedzieć się możemy o podstawowych cechach modelu, (które wymieniłem na górze) , zaś model bezprzewodowy reklamuje dodaną myszkę. Ogólnie więc opakowanie jest  skromne, ale eleganckie i stonowane.

Po otwarciu opakowania naszym oczom ukazuje się instrukcja obsługi, płyta CD z oprogramowaniem oraz gość honorowy w postaci samej klawiatury i myszy. Miłym dodatkiem jest komplet baterii do bezprzewodowych bohaterów naszego opisu.
Całość uzupełnia nadajnik/odbiornik podłączany do komputera, który wyglądem przypomina znany model z zestawu Logitech Desktop Optical, lecz tym razem uzupełniono go o dość przydatną funkcję w postaci czterech zielonych diód informujących o stanie klawiatury, których z przyczyn oszczędności baterii nie umieszczono na samej klawiaturze: Caps Lock, Num Lock, Scroll Lock.i informacja o zasilaniu.

Pierwsze wrażenie z obcowania ze sprzętem jest pozytywne. Od razu w oczy rzuca się gięta klawiatura i ogólna “dużość” naszej bohaterki. Przy  takim rozkładzie klawiszy wskazane  stosowanie podkładki pod nadgarstki.. Kształt klawiatury jest bardzo ergonomiczny i  nie pozbawiony  udziwnień. Niestety niestandardowy układ klawiszy nie przypadnie do gustu wszystkim tradycjonalistom. Ja używam giętych klawiatur już od bardzo dawna (świetna Microsoft Natural), jednak ludzie którzy siadają do mojej maszyny straszne klną po pierwszym kontakcie z tak ułożonymi klawiszami. Z drugiej strony jednak, wszyscy których znam i działają na takich giętych klawiszach już długi czas, za nic w świecie nie przesiedli by się znów na zwykłe, standardowe klawiatury. Tak więc kwestia ergonomiczności takiego rozwiązania jest nieco problematyczna. Ze swojej strony dodam, że po okresie “klęcia”, nawet już nie spojrzę na inny niż łamany, układ klawiatury.

Na górze urządzenia swoje miejsce znalazły przyciski multimedialne. Gustowne, umieszczone na wydzielonym obszarze  mają za zadanie zwiększyć użyteczność produktu.  Do naszej dyspozycji dostajemy standardowe funkcje, ukryte w takich przyciskach czyli, klawisze do sterowania głośnością i odsłuchem muzyki, klawisze do przyporządkowania poczty, przeglądarki netu, itp. Tutaj moje kochanie, które również bawiło się tą klawiaturą, dostrzegło pierwszą rysę. Na tak mocno wypolerowanym plastiku, na którym są umieszczone guziki, doskonale widać wszelkie zabrudzenia i kurz. Taka uwaga niestety odnosi się do całości produktu. Czerń doskonale przyciąga wszelkie kurze i pyłki. Doskonale to widać na zamieszczonych fotkach. Za żadną chorobę nie udało mi się  na tyle odpucować klawiatury, żeby pozbyła się kurzu i sierści Spacji. Ale  uwaga o czystości tyczy się tylko ludzi mocno wrażliwych na estetykę swojego miejsca pracy;)
Kupując ten produkt dostajemy urządzenie niemal doskonałe. Klawiatura jest wygodna, solidnie wykonana oraz elegancka. I choć cena nie jest może mała, to jednak warto poświecić te kilkadziesiąt złotych w zamian za wysoki komfort i jakość pracy. To wszystko pod warunkiem, chęci pracy z łamanym typem klawiszy.
Tyle o klawiaturze.  W zestawie otrzymujemy jeszcze mysz. Jest to urządzenie  bezprzewodowe, optyczne. Całość zasilana jest dużymi paluszkami AA. Ma to swoje zalety, gdyż takie akumulatorki i ładowarki, są dużo bardziej popularnym zbiorniczkiem energii. Niestety minusem takiego rozwiązania jest dość spora waga urządzenia.   Maksymalna częstotliwość przesyłania danych to 50Hz (co jest niezbyt dobrym wynikiem w porównaniu do myszek serii MX), ale stanowi normę w urządzeniach tej klasy. Jak dla mnie mysz jest zrobiona całkiem dobrze. Choć od razu muszę zauważyć, że na mojej kolorowej podkładce “made in china”, niestety nieco się gubiła. Przy takim sprzęcie powinniśmy zainwestować już w coś z wyższego segmentu. Np.  W Steel Pad, którego opis już niedługo u nas zagości. Gdyby nie ta drobna niedogodność z radością przesiadłbym się z mojego wysłużonego już Labteca. Mysz posiada dodatkowy programowalny klawisz, umieszczony po prawym kciukiem,  oraz standardową scroll-rolkę. Należy zwrócić uwagę, że mysz przystosowany do pracy dla praworęcznych.

Podsumowując, wyżej wymieniony zestaw daje radę.  Stylowe wzornictwo, ergonomiczna klawiatura i udana mysz doskonale spełnia swoje zadanie. Dodatkowo wysoka jakość wykonania urządzeń, która w przypadku firmy Logitech jest po prostu standardem, jest zdecydowanym plusem. Plusem za który niestety trzeba zapłacić ponad 460 PLN. Ale jak już mówiłem na wstępie, taka klawiatura to jak Mercedes w klasie aut.

Hospes

komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone