: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
18-06-2010 | Pub Doki - koncertowy czwartek w obiektywie !

Oto gorąca jeszcze fotorelacja z koncertowego czwartku w pubie DOKI, czyli wczorajszej edycji popularnej imprezy This Is Not Another Typical Party ! Na muzycznej scenie swój performance wykonały formacje KADARKA oraz WYWRZESZCZANI.

Była to ostatnia edycja TINAT Party, ale nie ma co załamywać rąk - we wrześniu powtórka z rozrywki ! Ponadto w wakacje szykuje się multum innym imprez cyklicznych w pubie DOKI -  totalny wakacyjny collage stylistyczny.

Wywrzeszczani to projekt, który powstał na początku tego roku. Ich debiutancki album "54" zbiera bardzo dobre recenzje wśród słuchaczy hip-hopu, ale także - i to chyba najważniejsze - wśród ludzi, którzy z hip-hopem za wiele wspólnego nie mają. Pozytywny odbiór ich muzyki jest związany przede wszystkim z tym, że robią to w sposób, jaki oni sami czują. Nie pod publiczkę, nie dla pieniędzy, tylko z miłości do muzyki.

Ważną częścią ich twórczości są teksty - nie o milionach błyszczących monet czy dziewczynach jak wino. Tylko o życiu, o problemach, które są z nim związane. Jest to swoisty rodzaj pamiętnika, jaki spisują. Trzeba zaznaczyć, że wszyscy związani z Wywrzeszczanymi nie są nowicjuszami na lokalnej scenie hip-hopowej. Już od dobrej dekady każda z tych osób tworzy jakieś projekty.

Tak naprawdę wszystko zaczęło się kilka ładnych lat temu od projektu Co?, który wydał kilka płyt, ewoluował, szkolił się, uczył na błędach, mieszał style... Była to wypadkowa inspiracji każdej z osób, które się przewijały przez skład i które go tworzyły. Najważniejszymi osobami, które do dzisiaj się trzymają i występują z Wywrzeszczanymi & Co? Ekipą są Człowiekzlasu, Łania, Głowa, Kaczor, Pablo, Andrzej... I wielu, wielu innych, na których wymienianie zabrakło by tu teraz miejsca. Podczas koncertu całej ekipie za gramofonami będzie towarzyszył Sir Lans'a'lot. Koncerty Wywrzeszczanych to potężna dawka energii, która wprowadza wszystkich w bardzo pozytywny klimat.

Kadarka jest młodym zespołem działającym w Gdańsku od marca 2009 r. Początkowo w jej skład wchodziły trzy studentki, które wielogłosowo wykonywały ludowe pieśni ukraińskie. Jesienią 2009 r. grupa powiększyła się o jeszcze jeden wokal, a następnie do zespołu dołączyli: skrzypaczka, gitarzysta, perkusista i basista. Inspiracją w twórczości Kadarki jest przede wszystkim szeroko pojęty folklor ukraiński wykonywany w nie całkiem tradycyjnych aranżacjach. W repertuarze znajdują się m.in. pieśni kupalskie, utwory z centralnej Ukrainy czy Łemkowszczyzny.

Mimo krótkiego okresu działania zespół ma za sobą kilka ważnych wydarzeń, takich jak udział w programie telewizyjnym Waldemara Jandy "Etniczne Klimaty", współpraca z Europejskim Centrum Solidarności, koncerty w CSG w ramach Ukraińskiego Jarmarku Młodzieżowego 2009 i na molo w Sopocie podczas Festiwalu Organizacji Pozarządowych. W kwietniu 2009 r. Kadarka wzięła udział w Konkursie Piosenki Słowiańskiej organizowanym przez Uniwersytet Wrocławski gdzie zdobyła nagrodę dziekana, a w kwietniu 2010 r. w Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej FAMA.

Gdybym miał określić co muzycznie gra Kadarka to miałbym spory problem. Jest tu i folk, i rock, i indie... Jednak najważniejsza cechą ich działalności jest to, że naprawdę przyjemnie się tego słucha. Muzyka jest kompletnie nieinwazyjna. Kadarka jest jednym z najciekawszych debiutów na lokalnej scenie.

Po koncertach obu formacji odbyło się after party z udziałem Dockyard Surfers + Teen Slut.

UWAGA ! Dzisiaj tj. w Piątek 18-go Czerwca odbędą się dwa koncerty w ramach Festiwalu Kultur Świata - "Okno na świat".

Godz. 21:30 - Radioodbiornik (Niemcy, Polska) - sprzężenie gitary basowej, kontrabasu i perkusji. Rozmowa przeniesiona w inny wymiar.

Godz. 23:00 - Kırık Çizgi (Turcja) - muzyka wahająca się od nowej fali do neo-folk z delikatnym orientalnym zaśpiewem urzekającego głosu.

To wszystko JUŻ DZISIAJ W PIĄTEK 18-GO CZERWCA !

No i dobra wiadomość dla wszystkich lubiących coś przekąsić podczas imprez - pub DOKI ma obecnie w ofercie smaczne pizze za niewygórowaną cenę !

Zapraszamy do galerii obok !

-----------------------------------------------------------------------------------------
Pub DOKI
Gdańsk-Centrum, ul.Doki 1

-----------------------------------------------------------------------------------------

Grey
komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone