: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
04-03-2006 | Atak Gryzoni  vol.1 - PC

Wstęp

Tym razem upolowaliśmy z przepastnych magazynów Sklepu Komputerowego K&M całe stado myszek Zaprezentujemy dokładny opis całej serii gryzoni. Na pierwszy rzut  leci seria firmy A4Tech. Czytając ten opis przekonacie się , że myszki mogą być bardzo różne, a wybór wygodnego modelu jest jednym z kluczowych elementów, składających się na wygodną pracę przy komputerze. Do  naszego opisu zagoniliśmy  optyczne gryzonie przewodowe i bezprzewodowe. To tyle tytułem wstępu i zapraszam do lektury!
Co nas interesuje w myszce?
Przymierzając się do zakupu danej myszki powinniśmy zwrócić uwagę na cztery podstawowe cechy: Kształt i wykonanie, Ergonomia przycisków, Ergonomia kółka oraz Precyzja układu.
W przypadku kształt i wykonania zwracaliśmy uwagę na  wygodę trzymania myszy w dłoni.
Podczas długiej pracy ważny jest też materiał z jakiego wykonany jest gryzoń. Nic nie powinno w niej skrzypieć i trzeć. Mysz o idealnym kształcie i wykonaniu powinna świetnie leżeć w dłoni, być przyjemna w dotyku i w żadnym wypadku nie skrzypieć. A jeśli jest bezprzewodowa, nie powinna sprawiać problemów przy wyjmowaniu baterii.
Czas na ergonomię przycisków   
Tuta ważna  jest łatwość wciskania przycisków myszy. Generalnie im mniejszy stawiają opór tym lepiej, chociaż bez przesady. Oceniane było również położenie przycisków (oraz możliwość ich wygodnego wykorzystania).
Gdy oceniamy ergonomie 'kółka' powinniśmy zwrócić uwagę na  obracanie i wciskania kółka. Dobre kółko powinno być miłe w dotyku i wygodnie się obracać, a także bez większych nacisków dawać naduszać wcisnąć.
No i to co jest dla mnie jako grafika najważniejsze czyli precyzja   
Im mniejsza jest ona, czyli precyzja, tym kursor bardziej przesuwa się skokowo po ekranie. Z tego prosty wniosek, że im większa rozdzielczość układu optycznego myszy tym lepiej. Przynajmniej w teorii.

Na pierwsze ganianie po macie poszły myszy firmy A4Tech.

I lecimy z opisem pierwszego urządzenia:
A4Tech Opto-013
Jak to się już powoli staje nową świecką tradycją początek zapełnią nam dane producenckie oraz wyczytane z pudełka:
A4-TECH Navigator Opto 013 PS/2 (SWOP-3) czerwona
charakterystyka
technologia optyczna
komunikacja przewodowa
tech. komunikacji-
rozdzielczość 800 dpi
próbkowanie 125Hz
profil dla prawo- i leworęcznych
ilość przycisków 3
interfejs USB (+ PS/2)

Bardzo ciekawa i jednocześnie bardzo tania mysz. Minusem dla niektórych może być fakt, że nie ma wydzielonych przycisków. U niektórych ciężki jest do znalezienia fakt, że należy wciska się niejako górną część pokrywy obudowy. Góra gryzonia jest w części przezroczysta, dzięki temu udało się zamontować do środka światło, które generuje miły blask o kolorze różowo-niebieskim.

Mysza jest mała, ale bardzo wygodna - dobrze mieści się nawet w dużej dłoni. Przyciski są stosunkowo wygodne, kółko również działa jak należy. Materiał wykończenia to niestety zwykły plastik, który o dziwo sprawdza się naprawdę nieźle.
Dla testów wrzuciłem mysz do Photoshopa, by zobaczyć jak sprawuje sie sensor optyczny. Jak dla mnie nie jest może pierwsza liga, jednak czuć, że jest wysokiej jakości. Minusem jest, że mysz
potrafi czasem przeskakiwać przy bardzo szybkich ruchach.
Dużym plusem jest kabel a właściwie to kabelek połączeniowy - ma srebrny kolor i jest bardzo cienki. Według mnie to  świetny pomysł, ponieważ lekki kabel o małej średnicy nie stawia dużego oporu, co w niejednym przypadku będzie pozytywnie wpływało na płynność przesuwania myszy po nawierzchni.
Ta mysz jest godna polecenia szczególnie patrząc na jej cenę. Polecam ją wszystkim, którym nie przeszkadza brak dodatkowych przycisków a poszukują taniej i solidnej myszy.


Kolejną bohaterską myszą, która się zgodziła na sekcję na naszym stole redakcyjnym jest:
A4Tech Navigator Opto 216
Dane pudełkowe to:
A4Tech Mysz Navigator Opto 216 Comfort COMBO
charakterystyka
technologia optyczna
komunikacja przewodowa
ilość przycisków 5 – w tym jeden ukryty w kółku
interfejs USB i PS/2

Następna na tapecie optyczna myszka firmy A4Tech jest  wyposażona w komfortowe i szeroko wyprofilowane kółko oraz dwa dodatkowe, podręczne przyciski.
Zestaw kolorystyczny to biel skomponowana z przezroczystą obudową. Także w tym modelu zastosowano ciekawy efekt z podświetleniem wnętrza konstrukcji. Blade światełko dodaje wdzięku, gdy pracujemy w porach nocnych. Niestety w tym przypadku ostrość podświetlenia
jest nieco za mocna i gdy testowaliśmy ją po ciemku blask za mocno raził oczy.
Dobrym pomysłem jest szeroka rolka do przewijania. Koniec  z szukaniem rolki lub ześlizgnięciom się palca na boki. Wygoda takiego kółka, jest szczególnie odczuwalna podczas dłuższej pracy. Dodatkowym plusem są dwa programowalne przyciski obok kółka kierunkowego. Możemy do nich przypisać dowolne akcje, chociaż te najbardziej sensowne to chyba przerzucanie stron lewo- prawo. Bardzo przydatne przy pracy z wieloma arkuszami w Exelu albo stronami w Corel Drawie.
Tą mysz możemy szczególnie polecić dla ludzi dużo piszących, szukających dodatkowych klawiszy ułatwiających im pracę ze wielostronicowymi dokumentami.


No i na koniec pierwszej serii opisu przedstawiamy nowatorską konstrukcję:
A4Tech Optical Mouse NB-90
Dane producenckie oraz wyczytane z pudełka:
A4Tech Battery Free Wireless Optical Mouse NB-90
charakterystyka
technologia optyczna
nie tworzy zakłóceń radiowych
system zasilania myszy przez podkładkę
rozdzielczość 800 dpi
próbkowanie 125Hz
profil dla prawo- i leworęcznych
ilość przycisków 6 – w tym jeden ukryty w kółku
rolka zoom podkciukowa
interfejs USB


Bezprzewodowa mysz optyczna działająca bez baterii A4Tech Battery Free Wireless Optical Mouse NB-90 . NB-90 składa się z dwóch komponentów: bezprzewodowej myszy optycznej oraz opatentowanego przez firmę A4Tech specjalnego mouse-pad'a. Mysz zasilana jest za pośrednictwem pad'a, który generuje prąd poprzez indukcję elektromagnetyczną.

Najnowocześniejsza technologia RFID (Radio Frequency Identification) zapobiega interferencji fal radiowych wysyłanych przez myszy, dzięki czemu nawet 100 użytkowników może ich używać w tym samym pomieszczeniu w tym samym czasie bez najmniejszych zakłóceń.

Radiowe myszy optyczne NB-90 oprócz komfortu bezprzewodowego użytkowania dzięki wykorzystanej w nich nowoczesnej technologii oferują również korzyści wynikające z oszczędzania pieniędzy na baterie oraz czasu na ich wymianę.

Pozbawienie myszy baterii powoduje, że jest ona lżejsza a dzięki temu wygodniejsza w użyciu w porównaniu do standardowych modeli, które baterie mają zaszyte w brzuszki;)
Idea tej myszy, dzięki wyeliminowaniu baterii, na pewno szczególnie spodoba się osobom którzy nie lubią plątaniny kabi po biurku, a standardowe “mausy” z bateriami są dla nich za ciężkie.


Urządzenia do testów udostępniła firma
K&M - komputery
ul.Hetmańska 3K (pasaż handlowy)
tel.: /055/ 235 53 23 | /055/ 233 29 08

Hospes

komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone