: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
18-03-2010 | Mechanik - Woody Alien w obiektywie !

Za nami piątkowa impreza Songs for the Deaf w gdańskim klubie Mechanik ! Na muzycznej scenie wystąpił zespół Woody Alien.

Oto krótkie bio:

Woody Alien to duet o sporym doświadczeniu. Marcin Piekoszewski (Plum, Houdini) i Daniel Szwed (Mothra), posiada na koncie debiutancki album "Piss and Shit and a Diamond of Perception",(2005) który ukazał się nakładem Every Color, "Pee And Poo In My Favorite Loo"(2008) oraz
najnowszy "Microgod" (2009) które zostały wydane przez Gusstaff Rec.

Woody Alien potrafi narobić ostrego hałasu i brzmi jak The Dillinger Escape Plan spakowany do duetu. Z minimalistycznego i bezpretensjonalnego nastawienia tej dwójki muzyków, narodziła się szlachetnie prymitywna i dostojnie brudna muzyka. Pięknie oddaje to tytuł ich debiutanckiego albumu: "Piss and Shit and a Diamond of Perception". Mamy tutaj eksperymentalny zestaw perkusji, basu i wokalu, który swoim surowym i drapieżnym stylem tworzy najgłośniejszą rzecz, jaka przytrafiła się polskiej alternatywie czego dowodem może być tegoroczny występ na Off Festival. Największym atutem zespołu jest wierność wypracowanemu brzmieniu i potężna dawka spontanicznej energii tryskającej z basowo-perkusyjnego walca, którą Woody Alien stara się z minimalistycznej konwencji wycisnąć do ostatniej kropli.

Jako support przed występem duetu Woody Alien zagrała grupa Flight of Fancy - młodzi i ambitni muzycy z Tczewa, którzy podobnie jak inny zespół z tego miasta - California Stories Uncovered, gra pełen muzycznej pasji gatunek zwany post rockiem.

A jak bawiono się podczas tej piątkowej imprezy - dowiecie się z naszej fotogalerii obok !

Do zobaczenia !

-----------------------------------------------------------------------------------------

Już dzisiaj tj. w Czwartek 18-go Marca o godz. 20:00 na muzycznej scenie klubu wystąpią formacje TrupaTrupa, Samorządowcy & (za przeproszeniem) Gówno ;)

Oto krótka charakterystyka zespołów:

TrupaTrupa

Zespół TrupaTrupa tworzy Grzegorz Kwiatkowski (poeta), Piotr Kaliński (znany jako HattiVatti, współtwórca netlabelu Qunabu i wydawnictwa winylowego Kanu Kanu, członek formacji Gówno), Wojtek Juchniewicz (absolwent gdańskiej ASP na wydziale malarstwa, malarz, członek formacji Perła Bałtyku), Tomek Pawluczuk (absolwent grafiki na gdańskiej ASP, grafik, VJ, członek formacji Gówno i Perła Bałtyku), Kasia Łygońska (studentka gdańskiej ASP na wydziale malarstwa, vj, członkini formacji Aaa Tanie Wizualki) oraz Rafał Wojczal. W zespole słychać wyraźne inspiracje późnymi dokonaniami The Beatles i Velvet Underground.

Samorządowcy

Samorządowcy to zespół punkow-familijny tworzą go Maja Witkowska (córka) i Adam Witkowski (ojciec). Zespół powstał podczas zaimprwizowanego koncertu w trakcie Nocy Muzeów w 2006 roku. Od tego czasu duet zagrał wiele koncertów w całej Polsce od Cieczyna aż po Słupsk. W Uchu Samorządowcy występowali już w trakcie pierwszej edycji Uchodromu. Materiał na pierwszą płytę zespołu był nagrywany już czterokrotnie, bez powodzenia. Obecnie Samorządowcy pracują nad piątą wersją nagrania.

Gówno

Zespół wokalno-instrumentalny GÓWNO powstał w Gdańsku w sierpniu 2009 roku. Założycielami byli Piotr Kaliński (grający również jako Hatti Vatti), Tomek Pawluczuk (również Trupa Trupa) i Maciek Salamon (Gypsy Pill). W połowie sierpnia 2009 do zespołu dołączył Adam Witkowski (Samorządowcy). W tym składzie zespół nagrał i wydał CD-R pt.: "Demo 2009" oraz płytę "To Nie Jest Kurwa Pink Floyd". W listopadzie 2009 roku Piotr Kaliński opuścił Polskę pozostawiając Gówno w smutku. W grudniu do zespołu dołącza Marcin Bober (Loyal Platic Robot) uzupełniając w ten sposób skład o instrument basowy. Obecnie Gówno gra w składzie: Maciej Salamon - wokal, teksty; Tomek Pawluczuk - perkusja; Adam Witkowski - gitara; Marcin Bober - bass.

Zapraszamy !

-----------------------------------------------------------------------------------------
Mechanik
Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Do Studzienki 61

-----------------------------------------------------------------------------------------

Grey
komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone