: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:




12-01-2010 | Zawisza Czarny - zmiana terminu premiery

ZMIANA TERMINU PREMIERY NA NOWEJ SCENIE TEATRU WYBRZEŻE

Z powodu nadal trwających prac remontowych naszej nowej sceny, zmuszeni jesteśmy zmienić termin premiery Zawiszy Czarnego Juliusza Słowackiego w reżyserii Adama Orzechowskiego. Premierą tego spektaklu chcemy rozpocząć działalność nowej sceny Teatru Wybrzeże - Czarnej Sali im. Stanisława Hebanowskiego. Premiera zaplanowana na piątek, 29 stycznia, odbędzie się w czwartek, 11 lutego 2010 roku. Na pierwsze, popremierowe spektakle zapraszamy od 12 do 18 lutego.

Remontowana właśnie scena mieści się w dawnej Sali 315 (nazywanej także Salą Prób), a jej widownia zaplanowana jest na 80 osób. Po premierowym Zawiszy Czarnym zobaczymy na niej już wkrótce aż dwa prapremierowe spektakle: Personę Ingmara Bergmana w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego (premiera planowana na marzec 2010) oraz Orgię Piera Paolo Pasoliniego w reżyserii Wiktora Rubina (premiera planowana na kwiecień 2010).

Nazwa nowej sceny odwołuje się do istniejącej już kiedyś sceny Teatru Wybrzeże - Czarnej Sali działającej od 1977 do 2003 roku, a mieszczącej się w budynku obecnej siedziby Hotelu Wolne Miasto. W 1993 roku Czarnej Sali nadano imię Stanisława Hebanowskiego. Na jej deskach wystawiono m.in. Godzinę kota Enquista w reżyserii Krzysztofa Babickiego (1993), Tutam Shaeffera w reżyserii Barbary Sass (1994), Drogę do Mekki Fugarda w reżyserii Adama Orzechowskiego (1994).

Teart Wybrzeże & Nocny Gdańsk




komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone