: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:




08-02-2006 | Odtwarzacz DVD DIVX ET-602 PL - PC

Wstęp
Na redakcyjny stolik do sekcji sprzętów trafił odtwarzacz DVD firmy Easy Touch.  Ekipa zabrała się za testy a co z nich się nam urodziło przeczytacie poniżej. Sprzęt dostaliśmy do testów dzięki uprzejmości Sklepu Komputerowego K&M.

Rynek odtwarzaczy płyt DVD zaopatrzonych w możliwości pracy z nagraniami DivX i XviD jest obecnie naprawdę szeroki. Produkty pojawiające się na nim powinny więc posiadać cechy potrafiące skutecznie wyróżnić produkt spośród natłoku podobnych odtwarzaczy. W przypadku opisywanego odtwarzacza dostajemy nieco wiecej funkcji w porównaniu ze swoimi poprzednikami. Jak zapewnia producent, DVD odtwarza nagrania XviD zapisane z technologią QPEL (Quarter Pixel), sprawiającą do tej pory wielu odtwarzaczom kłopoty. Jak wygląda odtwarzacz i praca ze sprzętem, możecie przekonać się czytając poniższy materiał.

Tradycyjnie na początek wrzucamy parametry jakimi uraczył nas producent tego odtwarzacza DVD.

Nazwa produktu:
DVD DIVX ODTWARZ.STACJONARNY ET-602 PL
Podstawowe informacje:
ET-602 Hollywood to zaawansowany odtwarzacz DVD / DIVX / XVID / MP3 JPG. Czyta napisy z polską czcionką: .txt, .srt. Dynamiczny dźwięk zapewnia wbudowany dekoder 5.1. Zaawansowane menu pozwala precyzyjnie sterować parametrami obrazu oraz dźwięku.
cechy cyfrowego dźwięku:
przetwornik analogowo/cyfrowy: 96kHz / 24 bit
dekodery:
Dolby Digital AC-3 (system dźwięku cyfrowego surround)
format napisów:
TXT (microDVD)
język_menu:
Czeski, Angielski, Polski
obsługa DIVX/XVID:
XVID 1.1, DIVX 5.0, DIVX 4,0, DIVX 3,11
obsługa kodeków:
divx3.11, divx4.1.2, divx5.0.2, divx5.0.5, divx5.1, b-frame, gmc,qpel
obsługiwane formaty nośników:
DVD-RW, DVD+RW, DVD-R, DVD+R, CDRW, CDR, CD audio, DVD video
odtwarzanie filmów:
SVCD, VCD, DVD, XVID, DIVX
odtwarzanie_muzyki:
WMA, CD audio, mp3
odtwarzanie_zdjęć:
KODAK JPEG
progresywne skanowanie:
Technologia która nadaje obrazowi charakter filmowy
wyjścia audio:
gniazdo 5 kanałowe typu 5.1
wyjścia video:
Progressive scan, Scart, Coaxial, S-video, composite

Start
To tyle w temacie producenckim, a teraz zabieramy się do testów na realu.
Sprzęt otrzymaliśmy w białym, całkiem stylowym, opakowaniu.  W opakowaniu, jak w wielu innych przypadkach, kiedy zaglądaliśmy do pudełek z tanimi odtwarzaczami, nie znajdziemy za wiele. Prócz odtwarzacza i instrukcji odkopaliśmy tylko pilota zdalnego sterowania oraz kabelka z trzema złączami typu cinch, pozwalającymi na proste przesyłanie obrazu i dźwięku do telewizora. Na plus dla producenta zaliczamy komplet bateryjek dodawany do pilota. Nieraz się zdarzyło, że po przyjściu do domu i rozpakowaniu wymarzonego zakupu, brak głupich bateryjek, uniemożliwiał dalszą zabawę.


Wrażenia
Wygląd odtwarzacza całkiem przyjemnie wkomponował się moje miejsce gadżetowe pod TV. Ciekawie rozwiązano kwestię przycisków. Po lewej stronie mamy główny button  służący do uruchomienia urządzenia , dalej znajduję się tacka do położenia płyty i wyświetlacz. Klawisze służące do sterowania filmem umiejscowiono na prawym boku urządzenia.
Warto tu zauważyć dziwne nieco ułożenie klawisza odpowiedzialnego za wysuwanie tacki na płytę. Nie jest nim przycisk położony najbliżej szufladki, ale jakby na przekór, najdalej od niej, po prawej stronie odtwarzacza po środku klawiszy kierunkowych.
Obok prostego wyświetlacza ze znakami prezentowanymi w jednym kolorze, znalazł się czujnik  pozwalający na komunikację urządzenia z pilotem.
Na przednim panelu znajdziemy jeszcze małe logo producenta z napisem nazwy sprzętu oraz sporą informację, że dane urządzenie obsługuje Dolby Digital.
Na spodzie odtwarzacza niewiele znajdziemy. Są tu tylko cztery gumowe nóżki, umożliwiające pewne ustawienie odtwarzacza na innym sprzęcie lub na meblach oraz jakieś nalepki serwisowe.
Na tył odtwarzacza trafił  tu zbiór połączeń wideo, w tym komponentowe, S-Video, composite i SCART. Na dokładkę otrzymaliśmy wyprowadzenie analogowe dźwięku sześciokanałowego oraz cyfrowe wyjścia elektryczne (coax) i optyczne.


Pierwsze odpalenie
Menu odtwarzacza oferuje bogaty zbiór opcji, choć wiele z nich znajdziemy w innych urządzeniach pracujących z DVD i DivX. Opcje dostępne są całkowicie w języku polskim. Kolorowy i ciekawie skomponowany interfejs pozwala w przyjemny sposób poruszać się między zakładkami i w miarę jasno prezentować dane.
W menu do dyspozycji użytkownik otrzymuje zbiór ustawień ogólnych, gdzie wybrać może między innymi format swojego wyświetlacza, 4:3 i 16:9, wygaszacz ekranu czy język menu (do wyboru polski, angielski i czeski).
Kolejna zakładka odpowiada za ustawienia dźwięku. A tych jest tutaj niemało. Można wybrać rodzaj głośników, stereo bądź zestaw 5.1, z możliwością wyboru wielkości głośników czy np. odłączenia głośnika niskich tonów. Oczywiście pozwolono też na wybór wyjścia dźwięku analogowego i cyfrowego oraz jakości jego próbkowania, czy zmiany ustawień Dolby Digital.
Kolejnym interesującym menu jest sekcja związana z napisami dla filmów DivX i XviD. Sprzęt radzi sobie z napisami w plikach TXT w formacie TMPlayer, MPL2 i MicroDVD.


Pilot od odtwarzacza zapewnia możliwość dostania się do większości opcji odtwarzacza.
Pilotowi, prócz wątpliwej urody i marnego plastiku z jakiego go wykonano, trudno coś zarzucić. Działa pewnie, a w testach bez kłopotu radził sobie nawet z odległości kilku  metrów i odchyleniu w poziomie około 45o.

Testy polegały na sprawdzeniu wszelkich dostępnych formatów obsługiwanych przez urządzenie.
W testach udział wzięły standardowe tłoczone i nagrywane płytki CD Audio, z plikami MP3,  film DVD oraz testowa płyta z nagraniami DivX i XviD. Plus jeszcze cd-rw z całą masą fotek JPG napstrykanymi podczas wyjazdu do Zoo.  
Cd Audio poszła jako pierwsza na testowanie. Odpalenie płytki to standard, czyli wpychamy w paszcze i płyta działa. W przypadku pozostałych danych również nie było kłopotów. Za rączkę prowadzi nas menu , dzięki któremu powinno wszystko się płynnie i bez problemowo udać.

Głośniki zestawowe 5.1
Do odtwarzacza DVD otrzymaliśmy do testów również głośniki zalecane przez producenta. Utrzymane w stylu podobnym do DVD ładnie komponowany się w pomieszczeniu odsłuchowym. Nie spodziewajmy się jakości sprzętu typu Yamaha, jednak do filmów sprzęt daje radę. W przypadku pokoju o wymiarach 3,5x4,5 metra wystarczyło mu mocy, żeby dobrze rozhuśtać ściany. Pewnie  nerwy sąsiada z dołu również;)

Ocena
Podsumowanie wypada na korzyść odtwarzacza.
Bogate opcje ustawień dźwięków, jeszcze obszerniejsze menu pozwalające na modyfikacje napisów, dobra współpraca z napisami oraz odtwarzanie wielu typów filmów DivX i XviD to jego niewątpliwe zalety.  Dorzucić do nich możemy jeszcze odtwarzanie wielu plików DivX/XviD (w tym z QPEL),  bogate opcje napisów  i całkiem sporo ustawień dźwiękowych.
Jak za taką cenę jest to sprzęt naprawdę dobry. Może jeszcze dodam, że urządzenie było testowane na dużym 32 calowym TV i tam wszelkie wady formatu DivX było mocno widoczne. W przypadku mniejszego odbiornika do 25”, do oceny za obraz można dodać punkcik na plus.
Tak więc jak się zdecydowaliście na ten typ sprzętu, pozostaję Wam już tylko się udać do Sklepu K&M i zakupić wyżej opisany sprzęcik; )


Odtwarzacz DVD i głośniki  do testów udostępniła firma
K&M - komputery
ul.Hetmańska 3K (pasaż handlowy)
tel.: /055/ 235 53 23 | /055/ 233 29 08

Hospes





komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone