: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
15-10-2009 | Londyńczycy nagrywają płytę !

- Chcieliśmy pokazać rok 2009, ten balet warszawski i nieokiełznaną chęć młodych ludzi do wybawienia się w życiu - mówi raper Jędker (WWO, Zip Skład) o płycie swojej nowej formacji Monopol. Krążek "Product of Poland" promowany singlem "Zodiak Na Melanżu" będzie miał premierę 9 listopada.

Monopol tworzą, obok Jędkera, poznani w Londynie przyjaciele - wokalistka Kasia oraz kompozytor i producent muzyczny Olek Kowalski. W Polsce dołączył Robert M. - twórca klubowych hitów "Free" i "Start Again". Projekt wsparł również jeden z najlepszych polskich inżynierów dźwięku Adam Wilk "Wolffshantze".

Na płycie znalazło się dwanaście tanecznych utworów i jeden niezwykły bonus - pastisz hitu Sabriny "Boys", którego teledysk w latach 80. zachwycał facetów (Sabrina na basenie!), a wszystkich porywał do tańca na dyskotekach.

Sabrina nie była jedyną inspiracją dla Jędkera. Raper przyznaje, że nad całością materiału unosi się duch Franka Kimono, a pomysł na płytę pojawił się po usłyszeniu w radiu przeboju "Yeke Yeke" Mory Kante. - To był ten zapłon, bez którego w ogóle nie byłoby albumu - mówi raper i producent.

Zaczyn klubowo-tanecznego projektu pojawił się jednak jeszcze wcześniej, gdy dwa lata temu, podczas koncertów WWO w Stanach Zjednoczonych, Jędker stał się współtwórcą hitu "W aucie".  

Pierwszy singiel promujący album Zodiak Na Melanżu trafił do sieci w czasie wakacji i błyskawicznie znalazł grono fanów, którzy zmontowali do muzyki kilka prześmiewczych "wideoklipów", w których wykorzystali m.in. fragmenty teledysku grupy disco polo oraz programu z tańczącymi Teletubisiami. - To naturalna akcja. Z socjologicznego punktu widzenia wytworzyło się niesamowite zjawisko. Te wszystkie komentarze... Jestem fanem i napiszę o was książkę, zobaczycie! - obiecuje Jędker, który przyznaje także, że jego półtoraroczna córka jest fanką montażu z Teletubisiami.

Grey
komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone