: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
24-09-2009 | Goya promuje najnowszą płytę w 3city !

Po niezwykle udanym koncercie Gaby Kulki na scenie sopockiego klubu Versalka zagości kolejna gwiazda - zespół Goya, w niedzielę 4 października 2009 o godz. 19:00. Koncert promuje najnowszą płytę „Od wschodu do zachodu”.

Bilety na koncert do nabycia na bilety.k-a.pl oraz w klubie Versalka – club & restaurant – ul. Bohaterów Monte Cassino 63, Sopot.

www.versalka.pl
www.myspace.com/clubversalka

Ceny biletów:

10zł / dla posiadaczy karty klubowej
20zł / w przedsprzedaży
25zł / w dniu koncertu

Organizator koncertu: Kombinat Artystyczny Agencja Strategii Eventowych (www.k-a.pl)
Partner koncertu: Versalka club&restaurant

Nieco histori z życia grupy...

Bezpretensjonalne miłosne historie są od przeszło 10 lat znakiem firmowym Goyi. Grupa powstała w Warszawie w 1995 roku, wkrótce po tym jak Magda Wójcik (wokalistka) przeprowadziła się do Stolicy z rodzinnego Krasnegostawu. Gitarzystę Grzegorza Jędracha oraz Rafała Gorączkowskiego (instrumenty klawiszowe) poznała w szkole muzycznej, gdzie uczyła się śpiewu. Zespół zadebiutował trzy lata później płytą „Goya”, z którego pochodzi ich pierwszy przebój, „Bo ya”, numer jeden Pr. I Radia Publicznego. Na kolejną płytę trzeba było czekać aż 5 lat, ale muzycy nagrali ją już we własnym studiu. Album „Kawałek po kawałku” przyniósł kolejne perełki: "Będę się starać" najczęściej grana piosenką w Programie III PR, "Jeśli będę taka", oraz wakacyjny przebój Trójki - tytułowy singiel "Kawałek po kawałku". Zespół zyskiwał coraz więcej fanów, zarówno wśród słuchaczy, jak i krytyków muzycznych. Autentyzm, magiczny klimat, niebanalny liryzm - za to najczęściej doceniano Goyę. Nic dziwnego, w końcu nawet agresywny i buntowniczy hymn Generacji X, „Smells Like Teen Spirit” Nirvany potrafili zmienić w łagodną i finezyjną balladę. Urok Goyi docenił nawet kapryśny Peter Gabriel. Wybrał grupę na swój support podczas jedynego w koncertu w Polsce w 2003 roku w Poznaniu. Trzeci album zespołu, „Smak słów” pojawił się w sklepach w lutym 2005. Dojrzalszy, zachwycał spokojem, wszechstronnością, elegancją. Single „Mój” i tytułowy „Smak słów” to dwa piękne wyznania miłosne, które mogą być ściągawką dla zakochanych, gdy słów im zabraknie.

Kolejny rok, kolejny sukces. Tym razem za sprawą ścieżki dźwiękowej do kinowego przeboju 2006 roku, „Tylko mnie kochaj”. Na płycie znalazło się wiele gwiazd: James Blunt, Depeche Mode, Reni Jusis. Ale to właśnie piosenka Goyi promowała album i film. „Tylko mnie kochaj” podśpiewywali nie tylko kinomaniacy. „Horyzont zdarzeń”, czwarty album, to płyta pełna niespodzianek. Począwszy od mrocznego tytułu, który okazuje się nie być aż tak ponury – To dla nas najbardziej poetycka nazwa wśród terminologii naukowej. Kojarzy nam się z przestrzenią w muzyce, a jednocześnie opisuje teksty Magdy, które traktują o relacjach i zdarzeniach między kobietą a mężczyzną – tłumaczą członkowie Goyi. Niech nikogo nie zwiodą również minorowe brzmienia utworów. Po raz kolejny muzycy sięgnęli po klasyczne dźwięki fortepianu, gitar akustycznych, sekcji smyczkowej i połączyli je z nowocześniejszymi dźwiękami. To, że nie są depresyjne, to zasługa wokalistki i autorki tekstów, Magdy Wójcik. Swoim dziewczęcym głosem subtelnie opowiada o dojrzałym uczuciu, bliskości, intymności i zmysłowości. Po raz kolejny muzycy Goyi udowodnili, że to co ambitne, może być także piękne, pogodne i mądre.

Okładką płyty „Horyzont zdarzeń” jest grafika autorstwa Michała Karcza (www.michalkarcz.com), którego prace tak bardzo spodobały się zespołowi, że postanowili zaprosić go do współpracy przy wizualnej oprawie albumu. Efekt tej współpracy można podziwiać w poligrafii płyty, a także w teledysku ilustrującym pierwszy singiel „W zasięgu Twego wzroku”. Drugi singiel „Piękny czas” promujący nową płytę miał swoją premierę we wrześniu 2007 roku. 15 maja 2009 do sklepów trafił piąty już album zespołu pt. "Od wschodu do zachodu". Na płycie znajduje się aż 17 nowych utworów, wśród których z pewnością nie zabrakło pięknych balladowych brzmień i prawdziwych tekstów. Utwór promujący "Jutro obudź mnie" przez dłuższy czas cieszył się ogromnym powodzeniem w Radiu Zet i większości stacji radiowych. Obecnie trwa promocja drugiego singla „Codzienność”. Do utworu powstał bardzo nietypowy klip. Zespół postanowił pokazać ich codzienność muzyczną. Filmik powstał z ich prywatnych materiałów, nagranych w ciągu ostatnich 3 lat. Można na nim zobaczyć jak wygląda życie w trasie koncertowej, za sceną, na próbach i najważniejsze – na samych koncertach Goyi.

Grey
komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone