: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
18-08-2009 | Druga premiera Tajemniczej Irmy Vep

W najbliższą sobotę o godzinie 20:00 na Letniej Scenie Teatru Wybrzeże odbędzie się druga premiera Tajemniczej Irmy Vep. Tym razem w obsadzie: Piotr Łukawski i Maciej Konopiński.

Mandacrest, siedziba angielskiego rodu Hillcrestów. Służba szykuje kolację, lady i lord prowadzą dystyngowaną rozmowę. Mroczne sekrety, tajemnice przeszłości, miłość, zbrodnia, śmierć, wilki, wilkołaki, cuda starożytnego Egiptu... i tylko dwóch aktorów.

Pełna absurdalnego humoru i niespodziewanych zwrotów akcji komedia Charlesa Ludlama powstała w latach 80. i natychmiast stała się prawdziwym przebojem teatrów off-broadwayowskich. Nic dziwnego: to znakomicie napisana, dowcipna, ostra satyra żywiąca się teatralnymi i filmowymi gatunkami. Rozpisana na zaledwie dwóch aktorów, którzy w niedługim czasie wcielić się muszą w serię postaci, żongluje niezliczonymi motywami zaczerpniętymi z teatru, filmu i pop-kultury.

Także i w polskiej prapremierze tej zwariowanej komedii zdarzyć się może wszystko. Naprawdę wszystko... Powstają dwa spektakle, w dwu różnych obsadach. Choć oparte na tym samym tekście, są to z pewnością dwie różne Tajemnicze Irmy Vep...

Adam Orzechowski o Tajemniczej Irmie Vep:

"Bawimy się tu konwencją, techniką aktorską, teatrem. Ale grając tym wszystkim dotykamy spraw wykraczających poza scenę. Pytamy o potrzebę kreacji, o siłę wzorców kulturowych, konieczność przyjmowania ról w życiu. Pytamy o granice
tożsamości w ogóle".


Spektakl będzie prezentowany również na Scenie Malarnia: 21-go sierpnia (pokaz przedpremierowy) oraz 23-go sierpnia o godzinie 20:00.

Charles Ludlam
/Tajemnicza Irma Vep/
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia: Magdalena Gajewska
Opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk

Występują: Łukasz Konopka i Marek Tynda (premiera: 25 lipca) oraz Piotr Łukawski i Maciej Konopiński (premiera: 22 sierpnia)

Charles Ludlam (1943 - 1987) - amerykański reżyser dramaturg i aktor. Absolwent Uniwersytetu Hofstra oraz założyciel Ridiculous Theatrical Company w Nowym Jorku. /Tajemnicza Irma Vep/ to jego najpopularniejsza sztuka teatralna. W 1991 roku /Irma Vep/ była najczęściej wystawianą sztuką w Stanach Zjednoczonych.

Grey
komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone