: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
17-07-2009 | Tajemnicza Irma Vep w Teatrze Wybrzeże

Mandacrest, siedziba angielskiego rodu Hillcrestów. Służba szykuje kolację, lady i lord prowadzą dystyngowaną rozmowę. Mroczne sekrety, tajemnice przeszłości, miłość, zbrodnia, śmierć, wilki, wilkołaki, cuda starożytnego Egiptu... i tylko dwóch aktorów.

Pełna absurdalnego humoru i niespodziewanych zwrotów akcji komedia Charlesa Ludlama powstała w latach 80. i natychmiast stała się prawdziwym przebojem teatrów off-broadwayowskich. Nic dziwnego: to znakomicie napisana, dowcipna, ostra satyra żywiąca się teatralnymi i filmowymi gatunkami. Rozpisana na zaledwie dwóch aktorów, którzy w niedługim czasie wcielić się muszą w serię postaci, żongluje niezliczonymi motywami zaczerpniętymi z teatru, filmu i pop-kultury.

Także i w polskiej prapremierze tej zwariowanej komedii zdarzyć się może wszystko. Naprawdę wszystko.. Powstają dwa spektakle, w dwu różnych obsadach. Choć oparte na tym samym tekście, będą to z pewnością dwie różne Tajemnicze Irmy Vep..

*Adam Orzechowski* o /Tajemniczej Irmie Vep/: - Bawimy się tu konwencją, techniką aktorską, teatrem. Ale grając tym wszystkim dotykamy spraw wykraczających poza scenę. Pytamy o potrzebę kreacji, o siłę wzorców kulturowych, konieczność przyjmowania ról w życiu. Pytamy o granice
tożsamości w ogóle.

Prapremiera:
25 lipca, godz. 20.00, Letnia Scena Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim
22 sierpnia,  godz. 20.00, Letnia Scena Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim

Spektakl będzie prezentowany również na Scenie Malarnia: 29, 30, 31 lipca, godz. 21.30

Charles Ludlam
/Tajemnicza Irma Vep/
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia: Magdalena Gajewska
Opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk

Występują: Łukasz Konopka i Marek Tynda (prapremiera: 25 lipca) oraz Piotr Łukawski i Maciej Konopiński (prapremiera: 22 sierpnia)

*Charles Ludlam* (1943 - 1987) - amerykański reżyser dramaturg i aktor. Absolwent Uniwersytetu Hofstra oraz założyciel Ridiculous Theatrical Company w Nowym Jorku. /Tajemnicza Irma Vep/ to jego najpopularniejsza sztuka teatralna. W 1991 roku/ Irma Vep/ była najczęściej wystawianą sztuką w Stanach Zjednoczonych.

Teatr Wybrzeże & Nocny Gdańsk
komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone