: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
13-07-2009 | Koniec II edycji Festiwalu Wybrzeże Sztuki

Pokaz Szczęśliwych dni z Teatru Polonia zakończył II edycję Festiwalu Wybrzeże Sztuki. II edycja festiwalu odbyła się pod hasłem Forever Young.

W programie II edycji festiwalu znalazły się m.in. premiera /Ożenku/Gogola, spektakl muzyczny /Rechot Brechta/, przedstawienia teatrów z Warszawy Poznania i Łodzi oraz projekt /Świątynia miłości/.

W spektaklu /Ożenek/Gogola, którego premiera rozpoczęła festiwal, reżyser Adam Orzechowski przeniósł we współczesne realia jedną z najbardziej znanych klasycznych gorzkich komedii.

Na głównym foyer w ramach wystawy /nasi FOREVER YOUNG jubilaci/ zaprezentowano materiały dokumentujące dorobek sceniczny wybitnych aktorów Teatru Wybrzeże, którzy w najnowszej premierze, /Ożenku/ Nikołaja Gogola świętowali jubileusze swojej pracy artystycznej.

Przez cały czas trwania festiwalu na Targu Węglowym przed budynkiem Teatru działała Świątynia miłości autorstwa Roberta Rumasa i Piotra Wyrzykowskiego. Projekt oparty na funkcjonujących w Las Vegas kaplicach szybkich ślubów "Wedding Chapel" w całkiem nowy kontekst wpisał przestrzeń wokół teatru, proponując przechodniom, mieszkańcom i turystom, dość niecodzienne doświadczenie. Ślubów udzielał Elvis (w tej roli Maciej Konopiński) oraz Lech Walesa i Biały Miś (Piotr Łukawski).
Filmy i zdjęcia z ceremonii można obejrzeć na stronie:

www.swiatyniamilosci.pl

Na festiwalu nie zabrakło muzyki. Znakomita aktora Karolina Piechota i legendarny trójmiejski zespół Kobiety zaprezentowali legendarne songi Bertolta Brechta i Kurta Weilla m.in. z /Happy endu/ i /Opery za trzy grosze/.

II edycja festiwalu upłynęła pod znakiem prawdziwych mistrzów polskiego teatru. Trójmiejska publiczność miała okazję obejrzeć /Szczęśliwe dni/ z Teatru Dramatycznego ze znakomitymi rolami Maji Komorowskiej i Adama Ferencego, następnie /Żar/ z Danutą Szaflarską, Ignacym Gogolewskim i Zbigniewem Zapasiewiczem z Teatru Narodowego, /Brzydala/ z Teatru im. Jaracza z Mariuszem Saniternikiem, spektakl baletowy Ewy Wycichowskiej i Polskiego Teatru Tańca z Poznania - Carpe diem. Wreszcie na koniec raz jeszcze /Szczęśliwe dni/ tym razem w zupełnie innej realizacji -- warszawskiego Teatru Polonia, ze wspaniałymi kreacjami Krystyny Jandy i Jerzego Treli.

W trakcie festiwalu miała miejsce najnowsza premiera Teatru Dada von Bzdulow pt. /Czerwona trawa/ wg Borisa Viana, czyli twórcza próba interpretacji pisarstwa artysty, który w tak niezwykły i niebanalny sposób mierzy się z życiem, młodością, starością, miłością i śmiercią.

Wydarzeniom festiwalowym towarzyszył najnowszy projekt audio/video Anny i Adama Witkowskich pt. /Let's dance/, opowiadający o naturze rzeczy, o tworzeniu światów i zamieszkiwaniu ich.

Do zobaczenia za rok na Festiwalu Wybrzeże Sztuki !

Teatr Wybrzeże & Nocny Gdańsk
komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone