: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
25-11-2008 | ProGamer G500 - Salon Komputerowy K&M

Creative Gigaworks ProGamer G500


Zapraszamy do zapoznania się z nową GŁOŚNĄ ofertą Salonu Komputerowego K&M /www.kim.elblag.pl/.

Każdy komputer kupowany dziś jest wyposażony w głośniki. Mało kto kupując komputer do domu wybiera zestaw bez głośników. Każdy chce przecież oglądać filmy, posłuchać muzyki czy pograć w jakąś grę słysząc dźwięk. Tacy ludzie kupują głośniki w cenie do 100zł, które są "minimum" do oglądania filmów czy grania w gry. Druga cześć osób to ludzie którzy chcą czegoś więcej od głośników niż marne trzaski wydobywające się z "tracerów" czy innych "mintów". Koszt typowego zestawu 5.1 oscyluje w granicach 200zł. Na rynku są dostępne głośniki dwóch tak naprawdę liczących się producentów - Logitech i Creative - którzy zasypali sklepowe półki produktami każdej granicy cenowej od 100zł do góry.

Dziś pragnę przedstawić recenzję tytułowego topowego zestawu 5.1 firmy Creative.

Jeśli ktoś miał styczność z Creative lub Logitechem to wie że są to marki raczej konserwatywne, które można porównać do BMW czy Mercedesa w świecie motoryzacji.
Dlatego też wchodząc do sklepu od razu zorientujemy się, które pudełka zawierają Creative'y

Głośniki robią wrażenie solidnych mocnych, a jak grają?
Kiedy pisałem recenzję niższego modelu P5800 byłem nim po prostu zachwycony pomimo że głośnik niskotonowy miał 22W mocy ciągłej potrafił wstrząsnąć pokojem a 8W satelitki robiły sporo hałasu. Teraz ludzi o słabych nerwach proszę o wygodne zajęcie miejsca w fotelu. Głośnik niskotonowy dysponuje mocą ciągłą rzędu 130W ! Z reszta próba opisania dźwięku na pewno się nie powiedzie, najlepiej samemu posłuchać co ten zestaw potrafi, a potrafi sporo. Według niezależnych testów pasmo przenoszenia zestawu jest idealne w całym przedziale od 35Hz do 20Khz znaczy to mniej więcej tyle że głośniki grają ślicznie i perfekcyjnie niezależnie od tego jaki rodzaj dźwięku odtwarzają. Maksymalny poziom wyjściowy dźwięku to około 110dB (dla porównania podam tylko że 120dB to startujący JumboJet). Przy tej ilości mocy można wypełnić dźwiękiem nie tylko spory pokój, ale mieszkanie... a właściwie jeśli mieszkamy w bloku to kilkanaście mieszkań. Szczerze mówiąc głośniki odkręcone na około 60% mocy słychać przy otwartym oknie dwa bloki dalej. Ale... grają nie tylko głośno, ale także perfekcyjnie czysto!
Za tą cenę jest to absolutnie złoty interes, a kupno tych głośników polecam z czystym sumieniem.

Za cenę około 855 zł otrzymujemy 30 kilogramowe pudło z generatorem dźwięku, który pozwoli przestraszyć sąsiadów w bloku obok, że 5 metrów nad ich dachem przelatuje odrzutowiec. Perfekcyjna jakość wykonania, bardzo ergonomiczny i dobrze pomyślany pilot oraz głośnik niskotonowy produkujący dźwięk który powala na kolana to atuty zestawu Gigaworks. Moim zdaniem jest to jeden z najlepszych zestawów głośnikowych na rynku za bardzo przystępną cenę.

Parametry techniczne:
Wzmocnienie basów: 130 W
Wzmocnienie satelitów: 5 x 36 W
Pasmo przenoszenia: 35 Hz - 20 kHz (-10 dB)
Wejścia: 5.1 + liniowe stereo
Słuchawkowe gniazdo jack: na urządzeniu sterującym
Satelity: 3" (75 mm) membrany pełnozakresowe
Subwoofer: 20-centymetrowy głośnik przedni
Rozmiary satelitów: 116 x 163 x 125 mm (bez podstawek)
Rozmiary subwoofera: 290 x 333 x 312 mm

Sprzęt do testów udostępniła niezastąpiona firma z bossem Radkiem na czele;)
K&M - komputery
ul. Hetmańska 3K (pasaż handlowy)
82-300 Elbląg
tel.: /055/ 235 53 23 | /055/ 233 29 08

Ekipa

komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone