: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
05-01-2006 | Achaja

Andrzej Ziemiański "Achaja"
Achaja jest trylogią opowiadająca o losach młodej księżniczki. Na skutek intrygi swojej macochy trafia do armii, gdzie, jak to w armii przechodzi morderczy terning (a trzeba pamiętać że księżniczki raczej nie przepadają na pracą fizyczną - chyba że ktoś wykonuje daną prace za nią :-) ) Na domiar złego podczas pierwszej bitwy dostaje się do niewoli (co to była by za książka, w której podczas pobytu tytułowej bohaterki w armii nie wybuchłaby jakaś wojna). W owej niewoli nie pozostaje jednak jako jeniec wojenny, lecz jako niewolnik w kamieniołomach. Tak mniej więcej przedstawia się połowa pierwszego tomu.

W książce są opisane nie tylko losy Achaji, ale również Zaana i Siriusza, dwójki oszustów, z których ten drugi podaje się za księdzia Troy (ten pierwszy to "mózgowiec", który opracował ten plan). Co ciekawe udaje się im to bez problemu.

Trzecią (a w zasadzie czwartą) z postaci przewijającą się w tej trylogii jest czarownik Meredith, współpracujący z Wirusem (niezupełnie z własniej, nie przymuszonej woli).

Nie opisałem oczywiście wszystkich z wątków, gdyż niechce  zepsuć radość samodzielnego poznawania histori opowiadanecj przez Ziemińskiego :-)

Książko jest napisana bardzo przyjemnie, tak jak powinna wg. mnie być napisana. W doskonale opisaną akcję, umiejętnie został wpleciony również doskonały humor. Dużo jest nawiązań do historii (między innymi atak grupy kuszników po schodach, nawet i wózek dziecinny się na nich pojawia :-) zamierzone nawiązanie do "Pancernika Patiomkina")

Szkoda tylko że ową trzy tomową serię, czyta się tak szybko - jest za krótka, mogła by być o wiele dłuższa, ale jak rozumiem, autorowi mogło już pomysłów nie starczać. W każdym razie ZDECYDOWANIE polecam.

Artulino
komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone