: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
11-07-2008 | Scena Muzyczna zaprasza !!!

MUZYCZNE LATO - cykl koncertów odbywających się w każdy weekend lipca w Gdańsku odbywa się w tym roku pod hasłem GDAŃSK DŹWIGA MUZĘ. Jest to największe wydarzenie muzyczne na Pomorzu - w żadnym innym mieście wakacyjna uczta muzyczna nie trwa tak długo !

Koncerty organizowane są od 1997 roku. Pierwsze koncerty organizowane były w Gdańsku Brzeźnie przy plaży, a od 2002 roku przeniesione zostały na Plac koncertowy przy Bramie Oliwskiej. Na Muzyczne Lato zapraszane są gwiazdy polskiej sceny muzycznej, a od trzech lat również gwiazdy zagraniczne. Tak też będzie w tym roku !!!

Oto kalendarium koncertów na najbliższą Sobotę 12 Lipca:

-----------------------------------------------------------------------------------------
Mjut

Grupa powstała we wrześniu 2004 roku w Działdowie. Pomimo tego, że brakowało im jeszcze umiejętności i sprzętu (stare radia zamiast wzmacniaczy i taboret w roli statywu do werbla :), wymyślili nazwę i pełni zapału zaczęli regularne próby w niziutkiej, mającej 2x3 metry piwnicy.

Naszym głównym, choć nie w pełni świadomym założeniem było tworzyć opartą na własnych pomysłach, emocjonalną muzykę gitarową oraz pisać do niej jak najbardziej wiarygodne słowa - mówią muzycy. Będziemy mieli okazję to ocenić już 12 lipca.

-----------------------------------------------------------------------------------------
Hurt

Grupa muzyczna, której wokalistą jest Maciej Kurowicki. Grupa powstała w 1992 roku, a jej debiutancki album Babilon ukazał się w 1994 (wydała go niewielka wytwórnia Melissa). Pierwszym ważnym koncertem był dla grupy udział w "Przystanku Woodstock 1995" zorganizowanym przez Jurka Owsiaka i WOŚP. Piosenka: "Serki dietetyczne"(zarejestrowana podczas PW 1995) znalazła sie na ścieżce dźwiękowej filmu "Autoportret z Kochanką" Radosława Piwowarskiego.

W styczniu 2005 powstaje teledysk do piosenki "Mary Czary" zapowiadający nową płytę HURT "Czat" (Luna Music), której premiera odbyła się 16 kwietnia 2005. Płyta promowana była kilkoma singlami jeden z nich "Załoga G" okazał się być ogólnopolskim przebojem, już po 3 tygodniach obecności na "Liście Trójki" piosenka znalazła się na pierwszym miejscu.

-Teledysk do "Załogi G" otrzymał specjalną nagrodę podczas festiwalu Yach Film w Gdańsku w 2006.

-Promując płytę "Czat" zespół zagrał 130 koncertów na terenie całego kraju, był obecny na wielkich plenerowych koncertach (OFF Festiwal, Jarocin 2006, Hunterfest) i w małych klubach. Odbył też wspólnie z zespołem Happysad spektakularną 24 koncertową trasę koncertową (Trasa2006).

-Producentem najnowszej płyty Hurt "Nowy początek" (Premiera czerwiec 2007) jest Agim Dzeljilji, stojący za albumami zespołów: NOT i Nina Stiller oraz swojej macierzystej formacji Oszibarack.

Nowym wydawcą Hurtu jest Poznańska firma My Music.

-----------------------------------------------------------------------------------------
Lipali

Jak wszystkim wiadomo Tomek "Lipa" Lipnicki był liderem słynnego ILLUSION. Przypomnę, że trzy pierwsze płyty osiągnęły status "złotej płyty", czyli ponad 50 tyś. sprzedanych egzemplarzy każdego tytułu. Dwa ostatnie powoli osiągają ten sam pułap.

Najczęściej zadumany, zdystansowany do otaczającej go rzeczywistości, mimo świadomości nieustannej walki z materią Lipnicki potrafi odnaleźć w sobie poezję. Tak przynajmniej można wnioskować po oryginalnych tekstach, które ilustrują tak niebanalne dźwięki, jakie słyszymy w rozbujanym pulsem funku i jazzu utworze "Co noc", podszytej salsą kompozycji "Sambass" czy wreszcie w singlowym przeboju "Poza ty, poza ja". Wsparty przez grupę przyjaciół (m.in. Ptah i Ryszard "Tymon" Tymański) snuje swoje zapętlone historie w taki sposób, że słuchając ich można stracić rachubę czasu.

-----------------------------------------------------------------------------------------
Ptaky

Polski zespół muzyczny założony w grudniu 2002 przez Piotra Łukaszewskiego, gitarzystę grającego wcześniej w zespołach: Skawalker, IRA oraz KarmaComa. "Wywodzę się z muzyki rockowej, zawsze słuchałem muzyki rockowej i zawsze grałem muzykę rockową. Potrzebowałem tego!" - mówi Piotr. Grupa została uzupełniona przez: Sebastiana Makowskiego, Daniela Wernera, Marcina Kłosowskiego oraz Krzysztofa Dobiszewskiego.

W maju 2005r. zespół PtakY wziął udział w koncercie 80-lecia Polskiego Radia podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wykonali utwór "Nie zadzieraj nosa" w specjalnie przygotowanej aranżacji Piotra Łukaszewskiego. Występ zespołu wzbudził aplauz oraz bardzo pozytywne opinie i odzewy środowiska muzycznego.

Natomiast w czerwcu, jako jedyny przedstawiciel polskiej muzyki rockowej, zespół PtakY zakwalifikował się do dwunastki najlepszych wykonawców konkursu Festiwalu TOP TRENDY, co pozwoliło mu wziąć udział w konkursie SMS-owym. W rezultacie głosowania, kapela zajęła trzecie miejsce i tym samym mogła uczestniczyć w telewizyjnym koncercie TRENDY na żywo w Polsacie. PtakY brawurowo wykonały swój nowy utwór pt. "Pielgrzym" /teledysk nakręcono w czerwcu/. Po raz kolejny koncert zespołu został entuzjastycznie odebrany zarówno przez widownię zgromadzoną w Operze Leśnej, jak i tę przed telewizorami.

10 września 2004 wydali debiutancki album (Ptaky), który promowany był przez singel z utworem "Chroń to co masz" oraz "Fanatyk".

-----------------------------------------------------------------------------------------
IRA

Zespół rockowy założony w połowie listopada 1987 roku w Radomiu przez gitarzystę Kubę Płucisza. IRA to jeden z najpopularniejszych i najbardziej "kasowych" polskich zespołów grających łagodniejszą odmianę heavy metalu pierwszej połowy lat 90, mający na koncie trzy złote płyty i jedną platynową. Krążki Mój dom, 1993 rok oraz koncertowy IRA Live osiągnęły nakład sięgający wielu tysięcy egzemplarzy, co pozwoliło grupie błyskawicznie awansować do czołówki polskiego rocka. Dzięki takim sukcesom, zespół miał okazję występować na wielu największych festiwalach rockowych w kraju, m.in. trzykrotnie na Festiwalu w Jarocinie, na Przystanku Woodstock, oraz na Festiwalu Odjazdy. Utwory z płyt zadebiutowały na prestiżowej polskiej liście przebojów programu III polskiego radia.

-----------------------------------------------------------------------------------------
Coma

Pierwszym wydawnictwem grupy był singel Skaczemy/Pasażer. Pod koniec 2003 roku udało się grupie podpisać kontrakt z BMG Poland, co umożliwiło rozpoczęcie nagrań do debiutanckiej płyty - Pierwsze Wyjście z Mroku. Przed wydaniem pierwszego studyjnego albumu zespół zyskał popularność koncertując u boku Kazika, Sweet Noise, Acid Drinkers i T.Love.

Zespół w 2001 roku dotarł do ostatniego etapu przesłuchań konkursu debiutów w Opolu, zajął pierwsze miejsce na Festiwalu Rockowym w Węgorzewie w 2004, a 15 marca 2005 roku zdobył statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku - Rock - za płytę Pierwsze wyjście z mroku. W 2007 roku, zespół otrzymał dwa Fryderyki w kategoriach: "Album roku - rock/metal" za 'Zaprzepaszczone Siły Wielkiej Armii Świętych Znaków' oraz "Zespół roku". W tym samym roku, zespół otrzymał również nagrodę publiczności Przystanku Woodstock "Złotego Bączka".


Wstęp 5 zł, kasy czynne od godz. 17:00. Koncerty rozpoczynają się od godziny 18.00 !!!

ZAPRSZAMY !!!

Ekipa Nocnych Vortali
komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone