: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
05-02-2008 | Co ciekawego słychać/widać w kinie?

1 lutego 2008 odbyła się premiera kinowa „Lejdis” i jak dotąd cieszy się Waszym ogromnym zainteresowaniem - ze szczególnym wskazaniem na lejdis ;o).

„Lejdis” to zabawna opowieść o życiu czterech dziewczyn, które mają ogromne problemy ze zrozumieniem absurdalnego, ich zdaniem świata mężczyzn. Paradoksalnie tę żeńską odpowiedź na „Testosteron” napisał mężczyzna - Andrzej Saramonowicz („Pół serio”, „Ciało”, „Testosteron”,), któremu twórczo pomogły cztery kobiety. Damski punkt widzenia na świat w połączeniu z poczuciem humoru autora „Testosteronu”, gwarantują widzom dwie godziny fantastycznej zabawy i wzruszeń.
Główne role w filmie „Lejdis” - dwie mężatki, rozwódka i singielka - grają gwiazdy młodego pokolenia: Magdalena Różczka, Izabela Kuna, Edyta Olszówka, Anna Dereszowska. W role facetów, którym uda się nieźle namieszać w ich życiu wcielili się: Piotr Adamczyk, Robert Więckiewicz, Rafał Królikowski, Tomasz Kot, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski i Tomasz Karolak. W filmie zobaczymy także wielkie gwiazdy: Danutę Stenkę, Jana Englerta, Krzysztofa Globisza oraz sporo obiecujących aktorów m.in: Magdalenę Boczarską, Dominikę Kuźniak, Mateusza Janickiego, Hannę Konarowską, Antoniego Królikowskiego.

Komedię reżyseruje Tomasz Konecki ( „Pół serio”, „Ciało”, „Tango z aniołem”, „Testosteron”). - Dla mnie ten projekt jest równie uniwersalny jak „Testosteron” – mówi Tomasz Konecki. - Jestem przekonany ,że męska i żeńska część widowni będą się śmiały równie głośno, choć w różnych momentach, a wybuchom śmiechu towarzyszyć będą momenty wzruszenia. Na próbach uświadomiłem sobie jak olbrzymim atutem tego projektu jest jego obsada. Każdy chciałby zostać przyjacielem filmowych Lejdis i na pewno nikt nie chciałby zostać ich wrogiem, bo… zemsta lepiej smakuje na zimno! A zemsta Lejdis tym bardziej!...

Za kamerą stanął Tomasz Madejski („Pół serio”, „Ciało”, „Testosteron”, seriale: „Tango z Aniołem”, „Zostać Miss”, „Więzy krwi”).

To już czwarta komedia teamu Konecki, Madejski i Saramonowicz. Pierwsza - „Pół serio”, o perypetiach debiutantów usiłujących nakręcić film, dostała najwięcej nagród na festiwalu w Gdyni w 2000 roku. „Ciało” - o karkołomnych próbach pozbycia się kłopotliwych zwłok – zdobyło Złotą Kaczkę za najlepszy film 2003 roku. „Testosteron” był sukcesem 2007 roku – miał niemal 1,4 mln widzów, a teksty z filmu na stałe weszły do języka potocznego.

Źródło: http://lejdis.pl/

Sylana
komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone