: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
27-10-2007 | Tajemnica afrodyzjaków ...

Afrodyzjakom, które kojarzymy ze specyfikami do spożywania i wcierania a nawet z magicznymi zabiegami, przypisuje się pełnienie trzech głównych funkcji:

- zdobycie przychylności

- lecznicza, mężczyźnie zagwarantować sprawność, a kobietę wyleczyć z oziębłości i braku satysfakcji (np. hiszpańska mucha)

- wzmaganie popędu, wywoływanie/nasilanie podniecenia, potęgowanie doznań.

Co kultura to inne podejście do afrodyzjaku, w którym i mężczyźni i kobiety od wieków szukali wsparcia dla swej niepewności.

W Chinach "najczęściej używano żeń-szenia, cynamonu, wodorostów, siarki, igieł sosnowych, strzykw, wątroby, rozmaitych zwierząt, wydzielin gruczołów płciowych, odchodów - ludzkich bądź też pochodzących od zwierząt znanych z siły lub drapieżności (niedźwiedzie, kozy, byki).

"Grecka literatura erotyczna zaleca cebulę, marchew, trufle, jajka, miód i ananasy, a także jesiotra, kraby, ślimaki, krewetki. Od niepamiętnych czasów rybom, dla ich związku z morzem (stamtąd przybyła Wenus) i wysokich wartości odżywczych, przypisywano właściwości afrodyzujące. Starożytni Egipcjanie zabronili swoim kapłanom zjadania ryb, gdyż rzekomo odrywały ich od obowiązków kapłańskich" - pisze Diana Warbuton.

W Polsce jedyną ziołowo-magiczną przyprawą, zresztą i tak w zasadzie nieużywaną, jest lubczyk. Własności wspomagające siły miłosne przypisywano też produktom wysoko białkowym: jajkom, mięsu i roślinom strączkowym. Na afrodyzjaki ludzie nigdy nie żałowali pieniędzy. Nie były tanie dwa najbardziej słynne specyfiki: johimbina i mucha hiszpańska, zwana kantarydą.

Ta pierwsza to kora drzewa corynanthe yohimbine z tropikalnej dżungli Afryki Zachodniej - wywar z niej powoduje ukrwienie okolic lędźwiowych. Tę drugą uzyskuje się ze zmielonych chrząszczy cantaris vesicatoria, a działa poprzez podrażnienie pęcherza i genitaliów. Niestety, ich przekrwienie, obrzęk i swędzenie nie mijają po stosunku. Ale to jedno z mniejszych zagrożeń: nawet nieznaczne przedawkowanie może okazać się śmiertelne. Groźne są także zbyt duże dawki johimbiny, a przede wszystkim zażywanie jej łącznie z innymi lekami i alkoholem.

Należy pamiętać, że istnieje ryzyko związane ze stosowaniem afrodyzjaków.
Już w starożytności można odszukać otrzeżenia przed stosowaniem afrodyzjaków. Owidiusz pisał, że "często stosowany afrodyzjak raczej otruje niż pomoże w miłosnej potrzebie". Podobne słowa można by odnieść do alkoholu, który w dzisiejszych czasach jest powszechnie używany jako afrodyzjak z uzasadnieniem, że pomaga stłumić lęk i zahamowania.

Jako że w kontakcie seksualnym zaangażowane są wszystkie zmysły, różnorodne afrodyzjaki odwołują się do węchu, wzroku, słuchu. Od wieków za silnie pobudzające uważano kwiaty o mocnym zapachu (róże, hiacynty, jaśmin), którymi ozdabiano miejsce erotycznego spotkania, a kadzidła, pachnące olejki i perfumy przez tysiąclecia nie wychodziły z mody. Używając zapachów do "przystrojenia" ciała, trzeba pamiętać, że zbyt mocne nie wabią, lecz drażnią, a przy tym zabijają namietność.

Podsumowując afrodyzjaki i owszem ale z rozsądkiem i zdrowym umiarem :o)


Źródło: gazeta.pl

Sylana
komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone