: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
20-07-2007 | Wieści z Teatru Wybrzeże.

Już 29 lipca w niedzielę zapraszamy na premierę Komedii omyłek Williama Shakespeare'a w reż. Zbigniewa Brzozy.

(Jednocześnie odwołany został pokaz przedpremierowy zaplanowany na 27 lipca.)

Muzykę, która wykonywana będzie na żywo przez zespół trójmiejskich muzyków, skomponował Jacek Grudzień.

Jacek Grudzień o muzyce:
"Pomysł na to, aby cała muzyka w spektaklu grana była na żywo, podsunął nam akt V, który jest rodzajem variete lub kabaretu. Doszliśmy do wniosku, że dobrze by było, aby cała muzyka nawiązywała do ostatniego aktu i była spójna stylistycznie. Zrezygnowaliśmy z dokładnego umiejscowienia w czasie i przestrzeni. Lądujemy gdzieś na pograniczu Europy, w Azji, na Bałkanach lub na Kaukazie. Tam jest muzyka i tam rozgrywa się akcja sztuki.

Przygotowanie materiału, który będzie wykonywany w spektaklu na żywo, wymaga oczywiście zdecydowanie więcej pracy niż studyjna robota. Inna jest dyscyplina i materiał nutowy. Szukając inspiracji dużo rozmawiałem z reżyserem, słuchaliśmy różnej muzyki, która okazała się punktem wyjścia wielu rozwiązań inscenizacyjnych.

Od przyjazdu do Gdańska towarzyszy mi wspaniały, niezwykle twórczy zespół muzyków - Paweł Zagańczyk, akordeonista, student Gdańskiej Akademii Muzycznej, Paweł Szewczyk, perkusista, również absolwent Gdańskiej Akademii Muzycznej oraz członkowie kwintetu Hevelius Brass, Bogdan Kwiatek, puzonista, i Paweł Hulisz,  trębacz. Przez pierwsze akty artyści wykonywać będą muzykę zza kulis, w piątym akcie zobaczymy ich również na scenie".

Komedia omyłek, reż. Zbigniew Brzoza,
Spektakle: 28 lipca godz. 20.00 (pokaz przedpremierowy), premiera 29 lipca
godz. 20.00  
31 lipca i 1, 2 sierpnia godz. 20.00
3 sierpnia godz. 17.00 spektakl prezentowany w ramach Festiwalu Szekspirowskiego


-----


31 lipca ruszają próby do Blaszanego bębenka Güntera Grassa.

Spektakl, którego premiera odbędzie się 6 października 2007 w ramach Obchodów 80. urodzin Güntera Grassa, zrealizuje w Teatrze Wybrzeże Adam Nalepa. Mieszkający i pracujący w Niemczech reżyser przygotuje również sceniczną adaptację powieści.

W spektaklu wystąpią: Justyna Bartoszewicz, Małgorzata Brajner, Dorota Kolak, Alina Lipnicka, Maria Mielnikow, Grzegorz Gzyl, Piotr Jankowski, Piotr Łukawski, Krzysztof Matuszewski, Krystian Wieczorek, Jarosław Tyrański.

Adam Nalepa o spektaklu: "Blaszany bębenek" to wspaniały materiał epicki, genialnie napisany. Pobudza fantazję, imaginację, ale z drugiej strony jest jak walec parowy, bo po lekturze po prostu słów brak - a tu trzeba robić  dramatyzację! Wydaje mi się, że realia historyczne nie są najważniejsze, bo w końcu od rozpoczęcia Drugiej Wojny minęło prawie 70 lat i można by było prowokacyjnie powiedzieć, że to wojna z ostatniego stulecia. To, co najbardziej interesuje mnie w tym materiale, to jego symbolika i groteskowość, często wpadająca w absurd i surrealizm."

Blaszany bębenek Günter Grass, reżyseria i adaptacja: Adam Nalepa Premiera 6 października 2007 Duża Scena Teatru Wybrzeże

Teatr Wybrzeże
komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone