: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
12-07-2007 | O co chodzi z tym ASPARTAMEM?

Coraz głośniej ostatnimi czasy mówi i pisze się o szkodliwym działaniu substancji zwanej aspartam. Zaciekawieni poszperaliśmy i poniżej co na tem temat dla Was znaleźliśmy.

Aspartam to szeroko stosowana w przemyśle spożywczym substancja słodząca, niezwykle popularna, gdyż jest słodsza od cukru i co ważne dla większości kobiet - niskokaloryczna. Niestety jak alarmują lekarze i akademie medyczne – także szkodliwa dla zdrowia. Spożywana regularnie może wywoływać stany depresyjne, wahania nastrojów i inne schorzenia. Warto o tym pamiętać w trakcie odchudzania i zachować zdrowy rozsądek.

Produkty spożywcze, z których wycofano aspartam – zarówno dietetyczne jak i te pełnowartościowe, można od niedawna kupić w polskich sklepach Marks & Spencer. Robiąc zakupy spożywcze w Marks & Spencer można mieć pewność, że pochodząca stąd żywność nie zawiera aspartamu a także: tłuszczów nasyconych (podnoszących poziom „złego” cholesterolu) i składników modyfikowanych genetycznie.

Rezygnacja ze stosowania aspartamu to kolejny krok Marks & Spencer na drodze promowania zdrowej żywności. Wcześniej firma wycofała ze swoich produktów spożywczych: tłuszcze nasycone, składniki modyfikowane genetycznie a także znacząco zmniejszyła w nich ilość soli i konserwantów. Do końca roku 2007 firma wycofa także ze swojej żywności - sztuczne barwniki i polepszacze smaku.

Aspartam (E 951, składający się z: fenyloanilini, kwasu asparaginowego, metanolu) to substancja słodząca, stosowana m. in. w słodzikach i środkach dietetycznych, w kawach rozpuszczalnych, płynach orzeźwiających, wyrobach cukierniczych, pieczywie, gumach do żucia.

Aspartam spożywany w nadmiarze wywołuje stany depresyjne, wahania nastrojów, a także psychozę (zmniejsza ilość serotoniny – substancji odpowiedzialnej za przekazywaniu impulsów nerwowych pomiędzy komórkami mózgu). Nadmiar aspartamu gromadzi się w tkankach mózgu, a jego przedawkowanie może być przyczyną obumierania komórek nerwowych w obwodowym układzie nerwowym.


Źródło: http://www.marks-and-spencer.com

Sylana
komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone