: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
31-05-2007 | PC - Dance Mat  - K&M

Matę do tańczenia pierwszy raz zakupiłem do świętej już pamięci maszynki pt. Sony PSX wraz grą Dance Dance Revolution. Szalone wieczory, nerwy sąsiadów z piętra poniżej, to wszystko naprawdę zapadło mi głęboko i miło w pamięć. Niestety potem człowiekowi czyt. mnie, się dorosło, konsola się zakurzyła i mata poszła się kurzyć na szafę. Jednak teraz znów czar takiej rozrywki może być dostępny dla każdego i przede wszystkim dla mnie też. Marzenia o dziecięcych przytupach znów rozpaliły się na nowo.

A wszystko to dzięki uprzejmości Salonu Komputerowego K&M, i maty do PC - PC DANCE MAT - którą upolowaliśmy na jednej z licznych wystaw. Do porównania użyłem wcześniej nabytej maty  firmy Joytech dla konsoli PSX .Od razu na wstępie powiem że warto zainwestować w ten sprzęt, bo zabawa jest naprawdę przednia, a i pieniądze wyłożone za taki zestaw nie wydają się astronomicznie duże.

Po odpakowaniu urządzenia, instalacja maty okazała się dziecinnie prosta: wystarczy do portu USB  wpiąć długi, bo dwumetrowy kabel, aby cieszyć się domowym miniparkietem do tańczenia. Niestety sama mata jest „kaput”, dopóki nie zainstalujemy doń odpowiedniego softu. Gier na  na rynku jest sporo, oprócz wspomnianych wcześniej Dance Dance Revolution i Stepmani można upolować również Para Para Paradise, Pump It Up,  Pop'n Music, Beatmania oraz DanceManiaX. Wybór, jak widać, ogromny, a i satysfakcja wielka. Dla milusińskich polecam także Dance Mania Disney. Właśnie ten tytuł najczęściej katowałem.

Nasza domowa dyskoteka ma wymiary 90x73 cm, wyposażona jest w antypoślizgową powłokę oraz udoskonalony system aktywowania pól ( problem z wciskaniem dwóch strzałek jednocześnie został zlikwidowany). Ponadto po drugiej stronie maty można zamocować obustronne przylepce (w kształcie koła), które ułatwiają przytwierdzenie jej do podłogi. Polecamy gdy gra się na podłodze  z ułożonym parkietem.

A jak to się sprawdza w praktyce.  Matę w formie żywej możecie obadać na fotogalerii. Największą jednak daje frajdę, gdy po niej skaczemy. W moim przypadku jest to Dance Party, którą pokrótce Wam opiszę. Zadaniem gracza jest podążanie za symbolami wyświetlanymi na ekranie, co przekłada się na prawdziwy ruch – taniec. Dostępny jest szereg opcji urozmaicających zabawę: przyspieszanie i zwalnianie tempa, przedłużanie, skippery i combosy. Oczywiście w rozgrywce można brać udział samemu lub z kolegami. Trybów rozgrywki jest kilka, z czego najciekawszym wydaje się walka z komputerem i maraton. Generalnie maty można używać pojedynczo (jeden po drugim) lub w trybie battle (potrzebne są dwie podłączone maty). Gra nie była by sobą, gdyby nie oferowała  kilku poziomów trudności - od tych najprostszych (strzałki lecą wolno i w mało skomplikowanych układach) po te najtrudniejsze (strzałki lecą jak wariaty, z różna prędkością i w hardcorowych układach).

Tym, co skłania do tańczenia, są utwory. Dance Party, którą otrzymujemy wraz z zestawem, zaopatrzona jest naprawdę sporą kolekcję melodii od lekkiego dance, poprzez techno, hip-hop, electro, aż po  breakbeats, reagge, rock. Dla każdego coś miłego, naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Tak więc podłączyliśmy już  sprzęt, gra miga na monitorze. Teraz czeka nas  jest już tylko odlotowa zabawa. Dla gracza, który tańczy, jest to potworny wysiłek fizyczny, zaś dla reszty imprezowiczów - powód do śmiechu. Możecie mi wierzyć, 2-3 godzinki na takiej macie potrafią nieźle człowieka umordować. Mi się udało naprawdę ostro namachać, choć i tak 3 etap jest poza moim zasięgiem.

I coż mogę napisać w podsumowaniu? Mogę ten sprzęt tylko polecić !!! Ja znikam znów zgubić nieco kalorii podczas zabawy. Może tym razem przejdę Capitana Jacka, bo Britnej Spears już zaliczona ;)

Sprzęt do testów udostępniła niezastąpiona firma
K&M - komputery
ul. Hetmańska 3K (pasaż handlowy)
82-300 Elbląg
tel.: /055/ 235 53 23 | /055/ 233 29

Hospes

komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone