: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
22-02-2007 | Danzel

Witamy w kolejnej odsłonie portretów. Dziękujemy za wsyłuchanie sugestii, aby tym razem zprezentować personę z branży muzucznej. I kogo wybraliście?

Odsłona:

Danzel, właściwie Johan Waem (ur. 9 listopada 1976 w Beveren-Waas, Belgia) – belgijski piosenkarz z Antwerpii.
Był jednym z dwudziestu finalistów belgijskiego Idola (Idool 2003). W programie wzięło udział trzy tysiące młodych ludzi, spośród których do wielkiego finału zakwalifikowało się dwudziestu uczestników. Danzel znalazł się w szczęśliwej dwudziestce. To była jego szansa na pokazanie światu na co go stać. Szansy tej nie zmarnował. Udowodnił, że posiada niezwykły soulowy głos, a także przyciągającą osobowość. Na jurorach i widzach, w szczególności zaś na kobietach, wywarł świetne wrażenie. Nic więc dziwnego, że doszedł do finału.

Johan zawsze interesował się śpiewaniem. Grał muzykę przez wiele lat i był członkiem zespołu Scherp op de Snem, w którym był wokalistą oraz gitarzystą basowym. Poza tym śpiewał chórki dla zespołu L.A. Band, który grał dużo koncertów z wieloma znanymi belgijskimi muzykami. Ale to nie wszystko. Johan gra jeszcze na pianinie i gitarze. Będąc zaś wszechstronnym muzykiem i showmanem pisze również teksty do piosenek. Swoją drogą, wiedzieliście, że pracował jako DJ w barze karaoke? To właśnie wtedy podszlifował swoje umiejętności mistrza ceremonii.

Idol 2003 dał Johanowi szansę na całkowite oddanie się muzyce i nagranie swojego debiutanckiego singla "Pump It Up". Jego pseudonim - Danzel - nawiązuje do ulubionego aktora: Denzela Washingtona.

Kariera:
W 2004 wylansował swój największy przebój "Pump it up". Utwór jest coverem piosenki z połowy lat 90. XX wieku "Put Your Hands Up" zespołu Black & White Brothers. Ma na swoim koncie płytę The Name of the Jam która została wydana 15 listopada 2004 roku. W styczniu 2006 roku wziął udział w Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji w Polsce, w których zajął 9. miejsce.

Album:
Name of the Jam (2005 r.)

Płyty:
Pump It Up (2004 r.)
You Are All of That (2005 r.)
Home Again (2005 r., tylko w Belgii)
Put Your Hands Up in the Air! (2005 r.)
Undercover (2006 r., tylko w Polsce)
My Arms Keep Missing You; feat. DJ F.R.A.N.K. (2006 r.)
Jump (2006 r.)

Sylana
komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone