: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
20-02-2007 | Drogocenne błotko ...

Dziś zapoznamy się z dobroczynnym wpływem błota termalnego na piękno naszego ciała.

Rodzaje cudownie działającego błota termalnego to: glinka, borowina, torf. Można nim umyć ciało, włosy, uzdrowić skórę, wyleczyć niektóre dolegliwości. Borowina działa przeciwbólowo i gojąco – okłady z niej stosuje się na blizny, przy zapaleniach stawów, zapaleniach narządów ruchu, nerwów obwodowych. Zawiera mnóstwo składników mineralnych (najwięcej ma ich błoto z Morza Martwego) i substancji organicznych (kwasy huminowe, białka, enzymy, związki bituminowe), które regenerują uszkodzone tkanki, zwiększają ich ukrwienie, przyspieszają metabolizm komórkowy. Borowinę stosuje się w kosmetologii przy zabiegach oczyszczających, reminalizujących, odtoksyczniających, antycellulitowych, wyszczuplających, likwidujących rozstępy. Borowina to też naturalny antyoksydant - neutralizuje wolne rodniki, przeciwdziałając starzeniu się skóry. Ponieważ jest złym przewodnikiem ciepła i oddaje swe ciepło powoli, najczęściej wykorzystuje się ją do gorących kąpieli i okładów ciała (tolerancja skóry na temperaturę gęstej borowinowej papki jest wysoka - 45-55 stopni).

Borowina to nie odwodniony torf, powstały w skutek butwienia części roślinnych w środowisku wodnym z niewielkim dostępem powietrza i udziałem drobnoustrojów. Do lecznictwa wprowadzono po raz pierwszy na Orawie w Mariańskich Łaźniach w 1815 r., a w Polsce w Krynicy w 1858 roku.

W gabinecie kosmetycznym spotkamy borowinę, glinkę i błoto bardzo często np. przy zabiegu antycellulitowym. Po oczyszczeniu ciała np. peelingiem borowinowym, zostaniemy obłożone maską borowinowo-algową. Maskę można nakładać na zimno (w przypadku skłonności do tworzenia się tzw. "pajączków") lub ciepło. Ciało zawija się ręcznikiem foliowym, by utrzymać wilgoć, a następnie kocem. Po ok. 20 minutach maskę zmywa się i nakłada kolejną – tym razem anycellulit. Dla większego efektu ponownie zawija się ciało folią i przykrywa kocem elektrycznym. Po 30 minutach zmywa się całość, nakłada balsam, wykonuje masaż.

Jeśli nie mamy ochotyodkrywać naszych wdzięków w salonie kosmetycznym możemy poznać dobroczynny wpływ błotka w zaciszu domowym. Można kupić błoto w piance o działaniu antycellulitowym i ujędrniajacym (np. Oxy). Błoto nakłada się na skórę z pojemnika pod ciśnieniem (z wyjątkiem pachwin i wewnętrznej strony ud). Po 10 minutach pianka błotna zaczyna wysychać i przybierać formę białej folii. Niekiedy daje się odczuwać delikatne swędzenie ciała (spowodowane mikrocyrkulacją). Po 20 minutach całość spłukuje się pod prysznicem. W tym czasie na twarz można nałożyć maseczkę błotną np. Maseczka z minerałami z Morza Martwego – Avon (detoksynuje i oczyszcza, ale wymaga spłukania po 10 minutach), a na umyte włosy Błoto do włosów z glinką Ghassoul z Maroka z serii Powitanie z Afryką Bielendy. Błoto odżywia skórę głowy, aktywizuje cebulki włosowe, odbudowuje zniszczone włosy. Należy je rozprowadzić po całej długości i zmyć po 10 minutach.

Źródło: www.boutique.com.pl

Sylana
komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone