: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
05-02-2007 | Portret: Uma Thurman

Kochani, postanowiliśmy że co jakiś czas w naszym dziale będziemy zmieszczać potrety osób znanych, podziwanych i lubianych.
Nasze portety zaczynamy od aktorki, którą bardzo lubię, cenię i podziwiam m.in. za prawdziwą klasę - to Uma Thurman (ur. 29 kwietnia 1970 w Bostonie).

Uma jest córką pierwszego buddyjskiego mnicha w Ameryce i dostała imię hinduskiej bogini światła i piękna. Ma troje rodzeństwa: Garden, Dechan i Mipam. Wychowywała się w zawsze otwartym domu, w którym gościły znane osobistości (m.in. Dalai Lama). Często zmieniała szkoły, i miejsce zamieszkania - Amherst, Massachusetts, Woodstock. Unikalne imię i oryginalna uroda (Uma była wyższa od swoich rówieśników) utrudniały jej aklimatyzację w nowym otoczeniu. Dwukrotnie (mając 1 rok i w wieku 11 lat) odwiedziła Indie (w sumie spędziła tam 2 lata). W wieku 14 lat została wysłana do Northfield Mount Hermon School.

Uma sama określiła się kiedyś jako: "Wysoka, blondwłosa, z prawie błękitnymi oczami, gdzieniegdzie za chuda, gdzieniegdzie za gruba. Ot, po prostu przeciętna dziewczyna". Publiczność i znawcy materii raczej nie podzielają jej zdania. Już kilkukrotnie Uma Thumran znalazła się na liście najpiękniejszych kobiet na planecie, a jej nazwisko stało się synonimem talentu, powabu i prawdziwej klasy.

Fani kina często nazywają ją "nową Marleną Dietrych", nie tylko z powodu podobnego, nieco "zimnego", typu urody, ale i ze względu na dobór ról. Obie panie łączy zamiłowanie do wcielania się w zmysłowe uwodzicielki, "femme fatale" srebrnego ekranu. O ile jednak Marlene zawsze chciała zostać aktorką, o tyle Uma trafiła przed kamerę przypadkowo. Wysoka (mierzy aż 183 centymetry!), o klasycznych rysach twarzy była wymarzonym materiałem na modelkę i nic dziwnego, że swój pierwszy kontrakt w tym fachu podpisała jako... 14-latka! Na ekranie pojawiła się cztery lata później. "To był zgryw" - przyznaje - "nudziło nam się w oczekiwaniu na stylistki, które miały nas przygotować do sesji fotograficznej i wraz z koleżanką poszłyśmy zobaczyć, jak wygląda przeprowadzany salę dalej casting do filmu. Dostałyśmy tabliczki z numerkami i powygłupiałyśmy się trochę przed kamerą. A w tydzień później zadzwonił telefon i okazało się, że chce się ze mną spotkać reżyser filmu!" Ów fartowny casting odbywał się do filmu "Kiss Daddy Good Night" a Uma zagrała tam - jakżeby inaczej! - młodą uwodzicielkę, która ograbia swoje ofiary. Jak widać - fach aktorski przypadł jej do gustu, bo jeszcze zanim lata 80-te zamieniły się w 90-te, Uma pojawiła się kilku innych filmach, coraz bardziej kasowych i w towarzystwie coraz to większych gwiazd z Robertem De Niro i Johnem Malkovicem na czele. Jednak prawdziwy przełom w jej karierze przyszedł dopiero po dekadzie od debiutu, kiedy to najpierw zagrała w kultowym obrazie "Pulp Fiction" (przy okazji wprowadzając z Johnem Travoltą nową modę na parkiety całego świata!), a potem kobietę-bluszcz w "Batmanie i Robinie" i Emmę Peel w hollywoodzkiej wersji "Rewolweru i Melonika".

Dwa miesiące po ślubie z Ethanem Hawka (pobłogosławionym przez Dalai Lamę) w 1998 Uma urodziła córkę Mayę, a w 2002 syna Levona. Jeśli zaś chodzi o jej życie zawodowe: grała u Woody’ego Allena w Słodkim Draniu i Histerycznej ślepocie, za którą otrzymała Złoty Glob. Tarantino postanowił zaczekać na nią z Kill Billem (Uma była w ciąży z Roanem). To właśnie Kill Bill dał jej nadzwyczajną dziś popularność. W drugiej jego części miała też okazję po raz kolejny zaprezentować swe umiejętności aktorskie. W tym czasie Uma dowiedziała się o zdradzie męża (z modelką Jen Perzow) i jej drugie małżeństwo praktycznie się skończyło (rozwód w 2005 r.). Dramat ten obserwował już niemal cały świat, co było dodatkowym utrudnieniem. Znalazła ukojenie w ramionach Andre Balazsa.


Filmografia Umy:
Moja super eksdziewczyna (My Super Ex-Girlfriend) jako Jenny Johnson/G-girl
The Producers (2006)
The Prime (2005)
Be Cool jako Edie (2005)
Kill Bill Vol. 2 (Kill Bill Vol. 2) jako Panna Młoda (aka Czarna Mamba) (2004)
Kill Bill Vol. 1 (Kill Bill Vol. 1) jako Panna Młoda (aka Czarna Mamna) (2003)
Zapłata (Paycheck) jako Rachel Porter (2003)
Histeryczna ślepota (Hysterical Blindness) jako Debbie (2003)
Chelsea Walls jako Grace (2001)
Tape jako Amy Randall (2001)
Złota (The Golden Bowl) jako Charlotte Stant (2000)
Vatel jako Anne de Montausier (2000)
Gdzie serce twoje (Where the Heart is) jako Daphne (2000)
Słodki drań (Sweet and Lowdown) jako Blanche (1999)
Nędznicy (Les Misérables) jako Fantine (1998)
Rewolwer i Melonik (The Avengers) jako Emma Peel (1998)
Batman i Robin (Batman & Robin) jako Trujący Bluszcz/dr Pamela Isley (1997)
Gattaca (Gattaca) jako Irene Cassini (1997)
You're Still Not Fooling Anybody jako Mia (1997)
Piękne dziewczęta (Beautiful Girls) jako Andera (1996)
Jak pies z kotem (The Truth about Cats and Dogs) jako Noelle Slusarsky (1996)
Duke of Groove jako Maya (1995)
Miesiąc nad jeziorem (A Month by the Lake) jako panna Beaumont (1995)
I kowbojki mogą marzyć (Even Cowgirls Get the Blues) jako Sissy Hankshaw (1994)
Pulp Fiction jako Mia (1994)
Dziewczyna gangstera (Mad Dog and Glory) jako Glory (1993)
Diagnoza zbrodni (Final Analysis) jako Diana Baylor (1992)
Jennifer 8 (Jennifer Eight) jako Helena Robertson (1992)
Robin Hood jako Lady Marian (1991)
Henry i June (Henry & June) jako June Miller (1990)
Gdzie serce twoje (Where the Heart is) jako Daphne (1990)
Przygody barona Munchausena (The Adventures of Baron Munchausen) jako Wenus/Rose (1989)
Bądź dobry, Johnny (Johnny Be Good) jako Georgia Elkans (1988)
Niebezpieczne związki (Dangerous Liaisons) jako Cecile De Volanges (1988)
Kiss Daddy Goodnight jako Laura (1987)

Kolejne portrety będą zmieszczane pod wasze dyktando. Proszę przesyłajcie swoje typy na maila ekipy: ekipa@nocnygdansk.pl.

Źródło: Boutique,Wikipedia

Sylana
komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone