: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
31-01-2007 | Pielęgnacja ust

Każda z nas pragnie mieć usta piękne, słodkie, kuszące, idealne, iskrzące ... i cierpimy jeśli tak nie jest, a szczególnie wtedy, kiedy najbardziej nam zależało na ich dobrym wyglądzie.
Dlatego musimy stale o nie dbać i zapewniać jak najlepszą ochronę.

Usta pokryte są bardzo cienką warstwą rogową, zawierającą mało melaniny, nie maja też gruczołów łojowych. Zwilżanie ich śliną sprzyja wysuszaniu i zakażaniu przez różne drobnoustroje. Czy wiedzieliście, że na podstawie wyglądu warg można stwierdzić, jakie jest ukrwienie reszty skóry?.

Szorstkie i spękane usta przed nałożeniem pomadki ochronnej smarujemy miękką szczoteczką do zębów. Szczoteczkę prowadzimy kolistymi ruchami. Zabieg ten usuwa z warg drobne strzępki skóry, a także poprawia ukrwienie. Przez około 1 minutę wykonujemy koliste ruchy, ale nie dociskakamy zbyt mocno, bo skóra warg jest bardzo cienka.

Dobra rada 1: całuj słodko :o). Kiedy tylko masz okazję to smaruj usta naturalnym miodem (wspaniale wygładza, odżywia i regeneruje). Po około 5 minutach zliż miód. Pychotka :o)!Jeśli nie masz akurat miodu to zastąp go wazeliną, ale jej nie zlizuj! to nie byłaby pychotka ;o).W ciągu dnia smaruj usta balsamem z woskami roślinnymi.  

Dobra rada 2: Zapomnij o spierzchniętych ustach !. Jeśli Ci się to przydarzy szybciutko nabierz na zwilżony palec gruboziarnistego cukru i posmaruj nim wargi, spłucz cukier i oszusz usta. Taki pilling powtarzaj raz w tygodniu. Po pillingu obowiązkowo całuj słodko, czyli dobra rada nr 1 :o).
Na wyschnięte wargi pomaga też sok z ogórka!

Na drobne zadraśnięcia i podrażnione kąciki ust znkomicie pomaga olejek z drzewa herbacianego (działanie łagodzące), a idelaną osłonę ustom zapewniąją pomadki tłuste i ochronne.

Teraz już wiemy jak usta malujemy i krektujemy (art. "Makijaż ust" z 14-01-2007 r.) i od dziś jak pielęgnujemy :o)

Słodkie całuski z Wami :o)

Sylana
komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone