: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
23-01-2007 | Pielęgnacja włosów

Pierwsza zasada pielęgnacji włosów, to utrzymywanie ich stale w czystości. Myjemy włosy, gdy zauważymy pierwsze objawy przetłuszczenia (tłusta skóra i włosy są pożywką dla szkodliwych bakterii).

Poniżej 3 zasady, których przestrzeganie sprawi, że Twoja fryzura będzie wyglądała świeżo przez kilka dni.

1. Zasada pierwsza: używaj wyłącznie łagodnych kosmetyków, przeznaczonych do codziennego użytku. W czasie kuracji zmniejszającej przetłuszczanie się włosów zrezygnuj z szamponów zwiększaj ących objętość i nabłyszczających. Jeśli po miesiącu używania delikatnych preparatów nie zauważysz poprawy, dopiero wówczas zacznij stosować szampony do włosów przetłuszczających się. Dobra rada: stsuj też ziołową płukankę z kory wierzby i liści dębu. Naparem spłukuj włosy po każdym ich umyciu.

2. Zasada druga: nigdy nie nakładaj szamponu bezpośrednio na włosy (skondensowane składniki kosmetyku uszkadzają strukturę łusek włosowych). Fryzjerzy radzą wlać szampon w zagłębienie dłoni, dolać odrobinę wody i dopiero tak rozcieńczoną mieszankę rozprowadzić po włosach. Dobra rada: wlej na dłoń ilość szamponu wielkości orzecha laskowego, rozcieńcz wodą i nanieś na czubek głowy. Drugą taką samą porcję nanosimy z boków głowy. Jeśli kosmetyk nie pokrył wszystkich włosów, dodaj następną porcję.

3. Zasada trzecia: do płukania włosów nie używaj gorącej ani zimnej wody. Zbyt wysoka lub niska temperatura pobudza gruczoły łojowe do pracy. Najlepsze efekty przynosi płukanie w letniej wodzie. Włosy płucz minimum 3 minuty dużym strumieniem wody. Dobra rada: na zakończenie mycia głowy włosy polej mieszanką wody i soku z 1/2 cytryny lub dobrego, winnego octu (będą puszyste i lśniące).

Podsumowując: im mniej zużyjemy szamponu i im bardziej go rozcieńczymy, tym korzystniejszy efekt osiągniemy :o). Działanie substancji zawartch w szamponie wzmacniajmy odpowiednim do rodzaju naszych włosów balsamem, odżywką lub maseczką. Pamiętajmy jednak o zasadzie, że każdy nadmiar szkodzi.

Dobra rada: co jakiś czas zróbmy naszym włosom przerwę i zastąpmy balsamy i odżywki naturalną maseczką z żółtka z dodatkiem kilku kropel witaminy P, trzech kropli olejku rycynowego i soku z połówki cytryny (maseczkę trzymamy na głowie w foliowym czepku i ręczniku przez 40 min.).

Uwaga! Po myciu włosów używamy miękkiego, bawełnianego ręcznika. Osuszamy nim włosy bardzo delikatnie i natychmiast zdejmujemy z głowy. Turban na głowie działa jak sauna. Poci się pod nim skóra, gruczoły "rozpoczynają produkcję" i otwierają się łuski włosowe. To niesamowite, ale czasami wystarczy zmienić sposób używania ręcznika, by pozbyć się problemu z przetłuszczającymi się włosami ;o).

Źródło: wdziek.info

Sylana
komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone