: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski :

: newsy : : kontakt : : konkursy :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie kawalerskie
dyskoteki bary
hotele online

www.nocnygdansk.pl/lokale.php?nrlok=106

Strefa Reklamy:
19-01-2007 | Piękne, aksamitne dłonie

Dłonie są naszą wizytówką, jedną z najbardziej rzucających się w oczy części naszego ciała, dlatego powinniśmy o nie dbać i pielęgnować je aby zawsze wyglądały estetycznie.

Jeżlei chcesz zapewnić swoim dłoniom aksamitne piękno stosuj się do poniższego dekalogu:

1. Zawsze myj dłonie pod letnim strumieniem, gdyż nie lubią ani gorącej, ani zimnej wody. Używaj delikatnego żelu myjącego o obojętnym lub kwaśnym pH. Jeśli wolisz mydła w kostce, to wybieraj bezzapachowe.

2. Po umyciu dłoni zawsze je dokładnie i delikatnie wycieraj. Wilgoć powoduje bowiem szybsze wysuszanie i pierzchnięcie skóry.

3. Obowiązkowo po każdym myciu rąk wcieraj w nie krem. Trzymaj krem do rąk zawsze \"pod ręką\" :o): w łazience, w kuchni i w szafce w pracy.

4. Zawsze zmywaj i sprzątaj w ochronnych rękawicach.

5. Raz w tygodniu zrób dłoniom delikatny peeling drobnoziarnisty albo enzymatyczny. Dzięki takiemu zabiegowi skóra stanie się gładsza i świeższa.

6. Jeśli przytrafiłoby Ci się odmrożenie dłoni, to zaraz po powrocie do domu mocz je na zmianę w ciepłej i zimnej wodzie.

7. Odmrożeń unikniesz, stosując kremy ochronne i nosząc rękawiczki. To bardzo ważne, ponieważ uszkodzona przez mróz skóra piecze i swędzi, a te objawy powracają co roku wraz z nadejściem pierwszych chłodów.

8. Jeśli Twoje dłonie mają skłonność do przebarwień, latem stosuj kremy do rąk z ochronnym filtrem UV.

9. Plamy i przebarwienia rozjaśnij kremem wybielającym (pomocne jest też nacieranie sokiem z cytryny). Jeżeli taki sposób nie pomaga zgłoś się do dermatologa, który pomoże Ci stosując laser lub peeling kwasami.

10. Zawsze nakładaj na dłonie krem przed snem. Dobrze jest też wykonać szybki masaż, który przyśpieszy wchłonięcie kosmetyku, a dłoniom zapewni większą sprawność i pozbycie się opuchlizny.

Dobra rada: jeżeli masz bardzo wysuszone dłonie posmaruj je grubą warstwą kremu i włóż na noc bawełniane rękawiczki.

Źródło: www.polki.pl

Sylana
komentarze archiwalne

www.blaszanybebenek.com www.miastoaniolow.com.pl www.barbados.com.pl fahrenheit www.panoramarestauracja.pl friends www.quepasa.com.pl

: startujemy : : nocna kuchnia : : multi-medialnie : : coctail towarzyski : : newsy : : kontakt : : konkursy :

Właścicielem serwisu nocnygdansk.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2014 - Gdańskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone